Про це заявив голова Російської православної церкви Кирил, передає "ТАСС".

Читайте також: Частина Московського патріархату хоче, аби Україна отримала Томос, – Парубій

Ми просимо його (Сергія Радонезького), щоб він молитвами своїми схилив милість до Вселенської православної церкви, щоб примирив ворогуючих, щоб зупинив поширення розколів, особливо там, де розкол несе в собі загрозу для загальнонаціонального життя. Я маю на увазі братську Україну,
– заявив він.

Окрім того, московський патріарх закликав усіх віруючих до особливої ​​молитви "за Церкву православну, про наших братів і сестер, що перебувають в Україні, і про всіх тих, хто потребує підтримки і допомоги".

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію в РПЦ назвали "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". А згодом синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Що таке автокефалія? Це статус помісної церкви як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.

Хто такий Сергій Радонезький? Московський церковний і політичний діяч, засновник й ігумен Троїце-Сергієвої Лаври, чудотворець, святий. 8 жовтня церква відзначає день його пам'яті.

НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНСЬКІЙ ЦЕРКВІ: ХРОНІКА ПОДІЙ