Про це повідомили у прес-службі апарату українського парламенту, передає УНІАН.

Читайте також: Росія анексувала Українську церкву: Константинополь провів дослідження щодо Томосу для України

Український парламент, Президент України, всі ієрархи Української православної церкви Київського Патріархату, Української автокефальної православної церкви, частина архієреїв Московського патріархату в Україні звернулися до всесвятійшого патріарха Варфоломія з проханням надати Єдиній українській православній церкві Томос про автокефалію, адже це хоче більшість православних українців, це запорука єдності нашої церкви, це запорука єдності нашого народу,
– підкреслив політик.

Також він розповів Іллі II про воєнну агресію Кремля щодо України.

Грузинський патріарх, зі свого боку, наголосив, що його церква "щоденно гаряче молиться за мир і єдність у братній Україні".

"Ми розраховуємо, що цю складну проблему в Україні буде вирішено позитивно. Грузинська Православна Церква теж пройшла дуже складний шлях до отримання Автокефалії", – підсумував священнослужитель.

Нагадаємо, 5 жовтня під час зустрічі з екзархами Константинополя Андрій Парубій запросив Вселенського патріарха Варфоломія до України. Згодом єпископ Едмонтонський Іларіон зауважив, що Варфоломій може здійснити цей візит, коли для цього складуться обставини.

Що таке Томос? Це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Що таке автокефалія? Це статус помісної церкви як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.