Про це заявив екс-радник Володимира Путіна, політолог і економіст Андрій Ілларіонов, передає "Гордон".

Читайте також: Автокефалія для України: в РПЦ зробили новий рішучий крок

Звичайно, (Томос, – 24 Канал) – це удар нижче пояса, прямо скажемо. І оскільки це питання конфесійне, він (Путін, – 24 канал) формально не може реагувати. Тобто він, звичайно, може і, я впевнений, відреагує, але поки пущені в хід слабкі сили або, скажімо, авангард в особі патріарха Кирила Гундяєва. Тому, власне кажучи, Російська православна церква Московського патріархату випускає такі істеричні заяви з приводу ще навіть не Томосу, а призначення представників патріарха Варфоломія в Україні,
– зазначив Ілларіонов.

Екс-радник президента РФ додав, що незалежність української православної церкви – це "жахливо" боляче для Путіна.

Також, він зазначив, що під час виступу Президента України Петра Порошенка на зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, який розповідав про надання Томосу українській православній церкві, багато учасників конференції не розуміли, про що йдеться.

"Тоді як західні люди, м'яко кажучи, не цілком розуміють, що відбувається, у Москві це дуже добре розуміють і реагують відповідно. Ви знаєте, що Московський патріархат зробив заяву, у якій обіцяв якісь божевільні кари, санкції... Це розмова, так би мовити, не християн, людей, які повинні думати про вічне і божеське, а якісь розбірки, придатні зовсім для іншого місця й інших осіб", – підкреслив він.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Також в УПЦ МП з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

НАДАННЯ АВТОКЕФАЛІЇ УКРАЇНСЬКІЙ ЦЕРКВІ: ХРОНІКА ОСТАННІХ ПОДІЙ