Про це розповів Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет в інтерв’ю "5-му каналу".

Читайте також: Чому Україна отримає Томос: Константинополь опублікував історичні архіви

Глава Української церкви буде обраний на Об’єднавчому Соборі, а він буде складатися з архієреїв Київського патріархату – це 41 архієрей, 12 архієреїв Автокефальної православної церкви, 10 архієреїв Московського патріархату,
– зазначив Філарет.

За його словами, Томос, тобто указ Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській православній церкві, буде наданий обраному на цьому Соборі патріарху – новому главі УПЦ.

Тому, глава УПЦ КП відмітив, що якщо Томос буде надано 9-11 жовтня, то і Собор можна скликати у жовтні.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Вже 23 вересня Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО НАДАННЯ АВТОКЕФАЛІЇ УКРАЇНІ