Таку заяву зробив Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, передає Укрінформ.

Читайте також: Яких дій слід очікувати від РПЦ, коли Україна отримає Томос

Як підкреслив священнослужитель, зараз в УПЦ очікують від Вселенського Патріарха Томос про автокефалію.

Сподіваємося, що отримаємо Томос вже найближчим часом, тому що почався вже незворотній процес. Томос буде, а коли – це вже вирішить Вселенський Патріарх і обставини. Це може бути й дуже швидко, а може й трошки повільніше. Але це буде. Вселенський Патріарх уже направив екзархів – своїх послів – у Київ, які вже зустрічалися з церковним керівництвом, з президентом. Це свідчить про те, що сам процес уже пішов,
– зазначив Філарет.

За його словами, коли Україна отримає Томос, це означатиме створення єдиної Української православної церкви а також об'єднання всього суспільства та всього народу.

"Коли Томос буде надано, буде проведений Собор і оголошено про створення єдиної Української православної церкви. А те, що залишиться від Московського патріархату, матиме ті ж права, як і всі українські церкви, однак не буде називатися Українською церквою", – констатував очільник УПЦ.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.