Про це повідомив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Микола Балашов, передає "РИА Новости".

Читайте також: Надання Томосу Україні: у РПЦ лякають тим, що Київ по-насильницьки відбиратиме храми

У листах викладено позицію Російської православної церкви з питання української автокефалії і про можливі негативні наслідки дій Константинопольського патріархату для єдності вселенського православ'я,
– заявив Балашов.

Окрім того, представник Московського патріархату додав, що у цих листах міститься пропозиція РПЦ почати "загальноправославне обговорення" церковної ситуації, що склалася в Україні.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Також в УПЦ МП з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

надання автокефалії українській церкві: хроніка останніх подій