Складна бюрократична процедура, – політикиня про спробу стати на військовий облік
Міноборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік. Проте стати на облік не так уже й легко.
Про це в ефірі 24 каналу розповіла політикиня та нардепка VIII скликання Вікторія Войціцька. Вона спробувала отримати військовий облік.
До теми Як стати на військовий облік: покрокова інструкція для жінок від Міноборони
Які документи потрібно із собою принести
За словами Войціцької, вона самостійно вирішила піти у військкомат за місцем реєстрації. Спочатку подивилася на сайті, де він розташований, які документи потрібно із собою принести та години роботи. "З'ясувалося, що беруть документи лише 2 дні на тиждень", – додала вона.
Трішки складна бюрократична процедура, але воно насправді звучить так, аніж буде на практиці. Я у цьому впевнена,
– наголосила політикиня.
Войціцька пояснила, що насправді потрібно було мати із собою копії всіх документів. Мовиться про:
- свідоцтво про народження дітей (якщо є);
- свідоцтво про одруження (якщо є);
- диплом про вищу освіту;
- ідентифікаційний код;
- паспорт.
Войціцька прокоментувала військовий облік для жінок: дивіться відео
Працівники військкомату дивуються
"Через те, що у мене не було копій документів мене чемно попросили підготувати відповідний пакет документів і принести наступного разу, коли буде він готовий", – пояснила вона.
Зауважте! Політикиня зауважила, що після подачі документів комісія розглядає, чи направляти на медогляд. Після цього вже вирішують, чи ставити на облік.Войціцька сказала, що її спочатку запитали, де вона була раніше. "Я кажу: "Ніде не була. Я вперше встала на облік. У мене немає звання, не закінчувала військову кафедру", – поділилась політикиня.
У людини, яка перебувала на вході, був маленький ступор. Було запитання: "А для чого ви тоді прийшли сюди?",
– згадала вона.
Зміни щодо військовозобов'язаних: коротко
- Міноборони оприлюднили 17 грудня норми, згідно з якими розширили перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік.
- Мовиться про те, що на облік обов'язково мають ставати журналістки, операторки, піарниці, видавчині, бібліотекарки, перекладачки, медики, фінансистки тощо.
- Також відомо, що директори підприємств мають проконтролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки, які працюють у компанії. У нових працівників перевірятимуть наявність відповідних документів.