Відповідну інформацію оприлюднила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона написала про це у фейсбуці.

До теми Як і коли жінкам ставати на військовий облік: які документи потрібні

У міноборони розповіли, як жінки можуть стати на військовий облік

Маляр пояснила, що військовозобов'язаний чи військовозобов'язана отримують статус, відповідно до Конституції. Зокрема:

  • у мирний період – це люди, які стають на військовий облік за місце реєстрації чи проживання, проходять підготовки на навчальних зборах у складі штатних підрозділів під час активних практичних навчань, тренувань;
  • в особливий період – громадяни, які стоять на військовому обліку, перебувають в запасі для комплектування збройних сил.

Для того, щоб стати на військовий облік потрібно здійснили 5 кроків. Зокрема:

  • знайти свою спеціальність/професію в переліку, затвердженому наказом Міноборони;
  • повідомити працедавця про обо'язок стати на військовий облік;
  • зібрати необхідні документи;
  • пройти медичний огляд та додати висновок військово-лікарської комісії;
  • надати необхідні документи для взяття на військовий облік у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації та проживання.

Документи
Кроки, щоб стати на облік військовозобов'язаним / Інфографіка Міноборони

З документів потрібно: заяву про взяття на військовий облік; паспорт, ідентифікаційний код, військово-обліковий документ, свідоцтво про народження дітей (якщо є), лист вибуття з ЖЕКу.

Документи
Документи, які потрібні військовозобов'язаним / Інфографіка Міноборони

Коротко про нововедення щодо переліку процесій жінок, які військовозобов'язані

  • 17 грудня Міноборони оприлюднили норми, згідго з якими розширили перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік.
  • Зокрема мовится про те, що на облік обов'язково мають ставати журналістки, операторки, піарниці, видавчині, бібліотекарки, перекладачки, медики та ветеринарки, аналітикині, фінансистки, науковиці, менеджерки різного профілю.
  • Попередньо відомо, що директори підприємств мають проконтролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки певних професій, які працюють у компанії. У нових працівників перевірятимуть наявність відповідних документів.

Внаслідок вторгнення в Україну сталося те, чого Росія завжди боялася – дивіться відео

Повний текст публікації Ганни Маляр

Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України підготувало! До вашої уваги коротке роз'яснення до наказу Міністра оборони України №313 від 11.10.2021 "Про затвердження переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03 грудня 2021 року за №1566/37188.