Нинішній уряд має обмеження: у президентки Словаччини пояснили призупинення допомоги

5 жовтня 2023, 13:16
Читать новость на русском

Словаччина хотіла передати Україні військову допомогу, однак після перемоги на виборах Роберта Фіцо це рішення притримали. Радниця президентки пояснила, що причиною цього є формування нового уряду.

Вона заявила, що наразі політичні партії, що ймовірно сформують уряд, виступають проти надання допомоги. Однак президентка порушуватиме це питання перед новим правлінням.

Дивіться також Ще не катастрофа: чого Україні чекати від Словаччини та чи зупинить Фіцо постачання зброї

Президентка з Україною

Радниця очільниці Словаччини з питань зовнішньої політики Яна Кобзова прокоментувала слова речниці президентки про призупинення передачі нового пакету військової допомоги Україні через зміну уряду. Тоді заявили, що очільниця країни сприймає прийняття цього рішення нинішнім урядом як ризик для зміни влади.

Радниця Зузани Чапутової підтвердила, що причиною є кардинально інший курс нового правління. Робота нинішнього уряду наразі добігає кінця.

Нинішній словацький уряд, що йде у відставку, має конституційно обмежені повноваження. Політичні партії, які наразі ведуть переговори про можливе формування уряду, виступають проти надання військової допомоги Україні,
– пояснила радниця.

Кобзова додала, що президентка проводить консультації з усіма політичними лідерами щодо формування майбутнього уряду. Вона підтримуватиме надання Україні військової допомоги будь-яким правлінням.

Радниця наголосила, що військова допомога Україні є найбільшою в історії країни. А у перерахунку на душу населення Словаччина надала більше, аніж будь-який інший союзник. Президентка країни виступала "за" подібну підтримку і спілкувалася про це з урядом – зокрема, після візиту Зеленського у липні.

Проросійський реванш у Словаччині

  • На парламентських виборах у Словаччині перемогу здобула партія колишнього прем'єр-міністра Роберта Фіца, який обіцяв зупинити підтримку України. Результати екзитполів повідомляли про лідирування проєвропейської партії "Прогресивна Словаччина", однак згодом Smer-SD вирвалася вперед.
  • Одразу після перемоги Роберт Фіцо довів проросійську позицію та заявив, що виступатиме за організацію мирних переговорів між Україною та Росією. Він цинічно зазначив, що у Словаччини і її людей проблеми більші, ніж в Україні.
  • Дмитро Кулеба переконаний, що наразі ще рано говорити про зупинення допомоги Словаччиною. Потрібно дочекатися формування коаліції, склад якої дасть зробити певні висновки.