Щоб не викидати її у смітник: які є поширені помилки при квашенні капусти
Джерело:
doradcasmakuКвашена капуста повинна бути у коморі кожного українця. Але далеко не кожен може бути впевненим, що зробив її правильно.
Квашена капуста ідеально доповнює багато гарнірів, а особливо – улюблену картопельку. Втім, якщо ви зробите одну з цих помилок, то результат точно не буде таким фантастичним.
Читайте також Їх завжди з'їдають за раз: маринуємо помідори за один день
- Занадто багато солі
Надмірна кількість солі при квашенні капусти – це помилка, яку неможливо виправити. Усі старання можуть закінчитися тим, що заготовлену капусту доведеться просто викинути. Тому завжди важливо точно зважувати інгредієнти, щоб не переборщити із сіллю.
Вона відіграє ключову роль у процесі маринування, але її надмірна кількість може зіпсувати смак і навіть стан продукту. Капуста буде гірка і швидше псуватиметься, колір набуде сірих та коричневих відтінків, а пліснява подякує вам за можливість множитися.
- Неправильно підготовлений посуд
Один з кроків при приготуванні квашеної капусти – це "проколювання", щоб випустити гази, які накопичуються в процесі бродіння. Для цього зазвичай використовують дерев’яну ручку ложки або паличку. Однак перед використанням ці інструменти обов’язково потрібно ретельно мити та стерилізувати. Те ж саме стосується ємності для квашення. Брудний посуд – основна причина появи плісняви на капусті.
- Невідповідна температура
Поширена помилка – зберігати капусту в приміщенні з надто низькою температурою. Ідеальний діапазон для маринування – від 18 до 22 градусів. Якщо температура буде нижчою, то процес бродіння сповільниться, і капуста може зіпсуватися й вкритися пліснявою.
- Мало цукру
Якщо ви квасите молоду капусту, недостатня кількість солі приведе до потемніння продукту та сповільнить процес приготування. Також слід пам'ятати, що ємність має бути герметичною.
Ваше м'ясо завжди буде соковитим: важливі секрети.