Це перетворює їжу на отруту: в жодному разі не розігрівайте страву в такий спосіб
Джерело:
Ukr.MediaУ мікрохвильовій печі можна швидко нагріти приготовлену їжу – це дуже зручно і ефективно. Однак, не всі контейнери підходять для цього.
Пластикові контейнери призначені виключно для зберігання продуктів. Розігрівання їжі в пластику може становити потенційний ризик для здоров'я. Ця звичка перетворює їжу на отруту, інформує Ukr.Media.
Читайте також Пилочка для нігтів і не лише: 3 способи наточити кухонні ножі без спеціальних приладів
Яку помилку роблять, коли гріють їжу у мікрохвильовці
Експерти виявили, що підвищені температури сприяють вивільненню хімічних речовин і мікропластику в навколишнє середовище. І те, й інше потрапляє в їжу.
З'єднання під назвою бісфенол А вчені вважають особливо небезпечним. Тривалий вплив може призвести до значних довгострокових наслідків для здоров'я. Зокрема, цю речовину пов'язують з поведінковими проблемами та когнітивними розладами, особливо серед дітей та немовлят.
Також фталати, які зазвичай містяться в пластику, можуть проникати в харчові продукти, під час розігрівання. Експерти попереджають, що вплив цих хімічних речовин може призвести до серйозних наслідків, включаючи передчасні пологи, підвищений ризик розвитку астми та неврологічних порушень розвитку.
Третя проблема – PFA, речовини, які називають вічними хімікатами. Їхнє потрапляння в організм пов'язують з таким грізним захворюванням, як рак яєчок.
Продукти з високим вмістом жирів і кислот піддаються найбільшому ризику забруднення хімічними речовинами, присутніми в пластикових контейнерах, при нагріванні. Такі продукти, як олія, сири, томатний соус та оцет, можуть призвести до збільшення вмісту мікропластику та токсичних сполук у їжі.
Як наслідок, те, що мало бути корисною домашньою вечерею, може ненавмисно перетворитися на токсичний "хімічний суп".
Може зацікавити: як почистити скло духовки за допомогою лимону без використання небезпечних хімічних речовин.