Іран буде обирати, – політолог-міжнародник сказав, як можна переманити Тегеран на бік США

29 вересня 2023, 03:19
Читать новость на русском

Очевидно, що Росія хоче придбати в Ірану балістичні ракети. Тут важливою буде також позиція Сполучених Штатів, які можуть заблокувати таку угоду.

Про це 24 Каналу розповів політолог-міжнародник Руслан Осипенко, зауваживши, що загалом Іран зараз буде маневрувати між Китаєм та США, зважаючи на їхні пропозиції. Це досить типова поведінка для східних країн.

Дивіться також Таємна іранська ракета 358: для чого Росії зброя партизанів і чи може збивати дрони

Що Китай запропонував Ірану

Як наголосив Осипенко, Пекін пропонує стабільні продажі іранської нафти до Китаю упродовж 25 років. Це означає, що Тегеран застрахував себе на цей період часу – він точно отримуватиме прибутки до бюджету.

Сполучені Штати усвідомлюють цю ситуацію. Тому, можливо, їм потрібно зробити кращу пропозицію, щоб Іран метнувся ближче до США,

Вашингтону треба це враховувати і кращу пропозицію зробити. Іран обиратиме між Китаєм і США в контексті того, хто дасть більше. Але все одно ментально Тегеран перебуває на боці авторитарних режимів. У них не демократія,
– зауважив Осипенко.

Дивіться розмову з Русланом Осипенком на ютубі 24 Каналу

Співпраця Росії та Ірану: коротко

  • Росія закуповує в Ірану дрони-камікадзе Shahed-136 ще з осені 2022 року. З того часу вони активно застосовують їх у повномасштабній війні проти України. Нещодавно міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу їздив до Ірану "зміцнювати військове співробітництво". 
  • Іран модернізував дрони-камікадзе Shahed-136. Вони тепер, ймовірно, будуть обладнані турбореактивними двигунами та не гудітимуть як мопед.
  • Представники американського Інституту вивчення війни вважають, що Іран та Росія можуть укласти нову угоду про постачання дронів і балістичних ракет. Це реально зробити після 18 жовтня, коли закінчиться дія резолюції Радбезу ООН, яка забороняє іранській владі продавати ракетну зброю.