Світ тисне на Іран: які санкції перешкодять співпраці з Росією

28 грудня 2022, 19:07
Читать новость на русском

Іран залишається одним із головних партнерів Росії у війні. Аби завадити цій співпраці необхідні санкції не лише щодо певних осіб, а й цілих секторів життя країни.

Про це 24 каналу розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Він сказав, які санкції стануть ефективними, аби припинити співпрацю Росії та Ірану.

Також Ображені на світ: фатальні наслідки співпраці для Ірану та Росії

Нещодавно в Atlantic Council з’явилася інформація про те, що керівні верхівки Ірану занепокоєні можливістю відправлення з Ірану до Росії балістичних ракет. Начебто питання передачі там уже погодили, але згодом поставили на паузу, бо бояться нових санкцій із Заходу.

Відмова від співпраці з Іраном

За словами Семиволоса, зараз кількість санкцій щодо Ірану і так постійно збільшується. Він сподівається, що скоро санкції будуть не лише персональними, а й секторальними. Політичний експерт згадав і нещодавню відмову Німеччини від співпраці з Іраном, яка передбачала деякі проєкти взаємодії та підтримки Ірану.

Я думаю, що подібні процеси будуть відбуватися і в інших країнах Європи, бізнес яких дуже зацікавлений у взаємодії з Іраном,
– додав експерт.

Він підкреслив, що на це вплинули і війна в Україні, і тиск обставин, і протести в Ірані. Тому уряди багатьох країн змушені відмовлятися від співпраці з Іраном.

Про санкції щодо Ірану: дивитись відео

Які санкції будуть ефективними

Семиволос наголосив, що теза нібито Іран уже давно живе під потужними санкціями суперечлива. Після 2015 року Європа практично не брала участі у санкційних заходах, і навіть Сполучені Штати Америки долучилися повторно до санкцій лише у 2018 році.

Ефективними щодо Ірану будуть санкції, застосовані проти тих, хто пішов в обхід уже наявних санкцій, вважає експерт. Також ефект матимуть санкції, що унеможливлюють співпрацю деяких країн з Іраном, таких як Туреччина, і співпрацю західних фірм, які через посередників в країнах Близького Сходу досі активно співпрацюють з Іраном.

Для цього необхідні відповідні структури, які будуть відстежувати такі контакти, відповідні процедури, за допомогою яких можна буде карати ці фірми,
— зауважив спікер.

Однак, якщо це залишиться на "голослівниму", персональному рівні, то ефективних результатів ми не отримаємо, підсумував Семиволос.

Роль Ірану у війні: останнє

  • На початку грудня Росія повідомила про посилення співпраці з Іраном.
  • Кирило Буданов вважає – окрім дронів Shahed-136 та Shahed-131, Росії нічого не світить з Ірану.
  • Натомість постачати Росії балістичні ракети, за словами Буданова, Іран поки не поспішає.
  • Росія заявила, що відправить Ірану ескадрилью винищувачів в обмін на дрони, вартість яких в рази менша. Нерівноцінний обмін пояснюється тим, що Росія не може робити ці дрони, а от літаки робити навчилася.