Про це 24 каналу розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Він сказав, які санкції стануть ефективними, аби припинити співпрацю Росії та Ірану.
Також Ображені на світ: фатальні наслідки співпраці для Ірану та Росії
Нещодавно в Atlantic Council з’явилася інформація про те, що керівні верхівки Ірану занепокоєні можливістю відправлення з Ірану до Росії балістичних ракет. Начебто питання передачі там уже погодили, але згодом поставили на паузу, бо бояться нових санкцій із Заходу.
Відмова від співпраці з Іраном
За словами Семиволоса, зараз кількість санкцій щодо Ірану і так постійно збільшується. Він сподівається, що скоро санкції будуть не лише персональними, а й секторальними. Політичний експерт згадав і нещодавню відмову Німеччини від співпраці з Іраном, яка передбачала деякі проєкти взаємодії та підтримки Ірану.
Я думаю, що подібні процеси будуть відбуватися і в інших країнах Європи, бізнес яких дуже зацікавлений у взаємодії з Іраном,
– додав експерт.
Він підкреслив, що на це вплинули і війна в Україні, і тиск обставин, і протести в Ірані. Тому уряди багатьох країн змушені відмовлятися від співпраці з Іраном.
Про санкції щодо Ірану: дивитись відео
Які санкції будуть ефективними
Семиволос наголосив, що теза нібито Іран уже давно живе під потужними санкціями суперечлива. Після 2015 року Європа практично не брала участі у санкційних заходах, і навіть Сполучені Штати Америки долучилися повторно до санкцій лише у 2018 році.
Ефективними щодо Ірану будуть санкції, застосовані проти тих, хто пішов в обхід уже наявних санкцій, вважає експерт. Також ефект матимуть санкції, що унеможливлюють співпрацю деяких країн з Іраном, таких як Туреччина, і співпрацю західних фірм, які через посередників в країнах Близького Сходу досі активно співпрацюють з Іраном.
Для цього необхідні відповідні структури, які будуть відстежувати такі контакти, відповідні процедури, за допомогою яких можна буде карати ці фірми,
— зауважив спікер.
Однак, якщо це залишиться на "голослівниму", персональному рівні, то ефективних результатів ми не отримаємо, підсумував Семиволос.
Роль Ірану у війні: останнє
- На початку грудня Росія повідомила про посилення співпраці з Іраном.
- Кирило Буданов вважає – окрім дронів Shahed-136 та Shahed-131, Росії нічого не світить з Ірану.
- Натомість постачати Росії балістичні ракети, за словами Буданова, Іран поки не поспішає.
- Росія заявила, що відправить Ірану ескадрилью винищувачів в обмін на дрони, вартість яких в рази менша. Нерівноцінний обмін пояснюється тим, що Росія не може робити ці дрони, а от літаки робити навчилася.