Справа "рюкзаків Авакова": підприємець Литвин повністю відшкодував збитки

26 вересня 2018, 23:28
Читать новость на русском

Підприємець Володимир Литвин, який уклав угоду із слідством у справі "рюкзаки Авакова", повністю відшкодував збитки. Угода бізнесмена передбачала компенсацію 4 мільйони 855 тисяч гривень збитків і 368 тисяч гривень судових витрат .

Про це інформував адвокат бізнесмена Олексій Кучер, передає "Українська правда".

Читайте також: Справа "рюкзаків Авакова": як з неї поступово виводили ключових підозрюваних

Угода підприємця Володимира Литвина зі слідством передбачала компенсацію у розмірі 4 мільйони 855 тисяч гривень збитків. За словами адвоката, він також сплатив 368 тисяч гривень судових витрат.

11 вересня суд затвердив угоду про визнання винуватості між САП та Литвином. Його визнали винним за ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч. 3 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа).

Бізнесмену Литвину призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном у два роки та компенсацію збитків у майже 5 мільйонів. Водночас, загальна сума, яку Литвину заплатили за рюкзаки, становить понад 14 мільйонів гривень.

У справі про розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії Міністерством внутрішніх справ НАБУ восени 2017 року затримало 3 осіб: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та Володимира Литвина, який у 2014 році керував ІТ-компанією "Turboseo".

5 квітня 2018 року правоохоронці повідомили, що завершили досудове розслідування щодо трьох підозрюваних. Тоді у НАБУ зазначили, що справа буде передана до суду. Однак у липні стало відомо, що прокурор САП закрив справу проти Авакова та Чеботаря. Третій фігурант справи так званих "рюкзаків Аваков" про розкрадання коштів Володимир Литвин вирішив взяти провину на себе.

У чому суть справи "рюкзаків Авакова"?Провадження стосується постачань до підрозділів Нацгвардії тактичних рюкзаків за завищеними цінами. У лютому 2015 року МВС уклало угоди з ТОВ "Дніпровенд" на покупку 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйона гривень і з ПП "Плігачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень.

Майже три роки знадобилося слідчим, аби зібрати докази у "рюкзаковій справі". Першими факт зловживання у закупівлі рюкзаків для української армії виявили журналісти розслідувачі. Однією з програм, яка взялася розслідувати справу, були "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший"). У 2016 році в інтернеті з’явився відеозапис розмови про державну закупівлю рюкзаків для потреб МВС між чоловіком, схожим на сина Арсена Авакова Олександра, та особою, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Журналісти "Схем" провели власне розслідування і навели факти, чому зйомка може бути справжньою. За допомогою антикорупціонерів вони кваліфікували ймовірно зафільмований злочин. Тож навколо Міністерства внутрішніх справ та самого Авакова розгорівся черговий тендерний скандал.

31 жовтня 2017 року детективи НАБУ затримали трьох осіб у справі про закупівлю МВС 6 тисяч тактичних рюкзаків за завищеними цінами. Серед затриманих був син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, заступник голови МВС Сергій Чеботар та представник фірми-переможця тендеру з постачання наплічників Володимир Литвин. Їх підозрюють у розтраті 14 мільйонів гривень з державного бюджету. Згодом Авакову та Чеботарю було висунули підозру у розтраті, привласненні або заволодінні державними коштами шляхом зловживання службовим становищем.

У квітні 2018 року розслідування оголосили завершеним. Стало відомо, що ключових персоналій справи – Авакова-молодшого і Чеботаря – зі справи "вивели".