Справи ГПУ – піар, НАБУ ж – просто працює: Ситник жорстко відповів Луценку
ГПУ готує підозру керівнику Антикорупційного бюро Артему Ситнику – чутки про це ходили ще з кінця серпня 2018 року. Журналісти посилалися на джерела в Генпрокуратурі. 14 вересня генпрокурор Юрій Луценко офіційно це підтвердив. Щоправда, зробив це під час ток-шоу на телеканалі, який підконтрольний президенту Петру Порошенку.
Звинувачують керівника НАБУ у розголошенні конфіденційної інформації під час "зустрічі не для запису" з журналістами. Цікаво, що очільникові Спеціалізованої прокуратури Назарові Холодницькому за схожим звинуваченням висунули лише догану.
Читайте також: Ситник припустив, хто "злив" Демчині інформацію про підготовку йому підозри
З медійниками Артем Ситник спілкувався у травні 2017 року. Розповідав їм, зокрема, про справу щодо незаконного збагачення прокурора АТО Костянтина Кулика. І процитував телефонну розмову його цивільної дружини Ірини Німець з подругою. До заяв, які пролунали від Луценка, Ситник був готовий і заявив: закрита зустріч із журналістами була, але таємниць слідства – не розголошував.
Повне відео інтерв'ю Артема Ситника 24 каналу:
Чому Артему Ситнику готують підозру, а антикорупційний прокурор Назар Холодницький у схожій справі відбувся лише доганою – пояснив Юрій Луценко. За його словами, кваліфікація справ різна: "Пан Холодницький вів розмови із фігурантом справи, в ході яких він передавав відомості про саму справу. Стосовно ж пана Ситника, то він дослівно читав матеріали НСРД, які несли дані, що принижують честь прослуховуваних осіб".
Пряму мову Юрія Луценка можна побачити на цьому відео:
Проте зацікавилася Генпрокуратура не лише директором НАБУ, але й журналісткою програми "Схеми" Наталкою Седлецькою, яка є свідком у цій справі. Зараз вона оскаржує рішення суду надати Генпрокуратурі доступ до інформації з її телефону. Згідно з Кримінальним кодексом, журналістів не можна допитувати як свідків. Адже так можна розкрити джерела інформації, а їх охороняє закон. Крім того, Седлецька у розслідуваннях програми "Схеми" викриває корупцію і влади, і опозиції.
Про ситуацію з журналістками Наталкою Седлецькою та Крістіною Бердинських – дивіться відео:
Роботу НАБУ не лише гальмують, але й намагаються дискредитувати, запевняє Артем Ситник. Поширюють неправдиву інформацію. Наприклад, про підозру нардепу Олегу Ляшку. Розслідування щодо головного радикала є, але до підозри не дійшло. Це ж стосується, за словами Ситника, і повідомлень про інші резонансні справи. Цього тижня з'явилася інформація про провадження щодо міністра юстиції Павла Петренка, нардепа Антона Геращенка. Але підозру поки готують хіба керівнику відділу СБУ Павлу Демчині.
Читайте також: Схиляються до більш силового сценарію, – Ситник про анонсовану йому підозру
А тиснути на бюро почали після затримання сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та заступника міністра Сергія Чеботаря у справі постачання неякісних рюкзаків для Нацгвардії. Її, в результаті злили. Спеціалізована антикорупційна прокуратура вивела Авакова-молодшого та Чеботаря з-під підозри. А підприємець, який шив рюкзаки, отримав два роки умовно.
Артем Ситник вважає роботу НАБУ ефективною, а увагу до себе генпрокуратури – компліментом
Артем Ситник активність ГПУ для себе вважає компліментом. НАБУ ефективне, тому корупціонери і бояться. Проте, якщо підозру йому таки вручать, то до відсторонення від посади готовий.