Про це він розповів у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Директору НАБУ Ситнику найближчим часом мають оголосити підозру: деталі

За словами Луценка, суть справи полягає у тому, що на одній із закритих зустрічей керівництва НАБУ з журналістами хтось із представників ЗМІ записав, а потім виклав в інтернет те, що там відбувалося.

"Відбувалося там читання голосом – експертиза тепер вже встановила – голосом Ситника матеріалів НСРД, яке в народі називаються "прослушкою". Можливо, в цьому не було б чогось надзвичайного, але ця частина прослушка оповідала про інтимне життя однієї з фігурантів справи. Згідно з законом, за це світить три роки", – пояснив Луценко в ефірі телеканалу "Прямий"

За словами Ситника, він вже багато разів пояснював, що зустрічі з журналістами були і у різних форматах. Він зазначив, що такий формат поширений не тільки в Україні. Однак Ситник наголосив: "Я розумію, що якщо це і не стане публічним, я не маю права розголошувати навіть у такому вузькому колі державну таємницю". На питання журналіста 24 він твердо заявив, що не розголошував подібної інформації.

Запис мені не включали, і походження запису мені слідчі не пояснювали. Хто його зробив, яке доказове значення має цей запис,
– підкреслив директор НАБУ.

Також він зазначив, що матеріали, які підтверджують, коли був знятий гриф таємності, надали одразу. "Ми ці матеріали дали добровільно без всіляких рішень судів, по запиту слідчого ще в кінці 2017 року", – додав Ситник.

На питання, чи розуміє директор НАБУ, про яку зустріч із журналістами йдеться, адже дані з мобільних телефонів журналістів взяли аж за 17 місяців, – Ситник відповів: "Це для мене взагалі загадка, навіщо брати такий великий період, я не розумію".

Читайте також: Перевірка Генпрокуратурою телефону журналістки "Схем": нардепи просять зустрічі з Луценком

За його словами, зустрічі із журналістами були, проте небагато. Він наголосив, що сильні журналістські розслідування приносять багато дискомфорту чинній владі, і наразі робота ведеться "у комплексі": не тільки проти нього, а й проти представників ЗМІ.

На жаль, Україна – це єдина з європейських країн, в якій Генпрокурор завжди анонсує щось: от буде підозра, от внесу подання... Це, на жаль, величезна проблема для України, коли головний правник держави – більше політик, ніж Генпрокурор,
– сказав Ситник.

Він додав, що не може виключати, що ця підозра і справді буде підписана в понеділок: "Можливо, в понеділок. Чим закінчиться справа – буде видно".

Відео повного інтерв'ю – дивіться тут.