США 12 років намагалися відійти від світової політики: як Байден змінив цю тенденцію

8 січня 2023, 19:19
Читать новость на русском

Усю другу половину XX століття в Овальному кабінеті Білого Дому перебувала людина, яку весь світ і, що ще важливіше, який сам себе сприймав як лідера Заходу, лідера вільного світу. При всій умовності та розмитості цих категорій.

Обама і Трамп не відчували себе лідерами Заходу

Це символічне крісло в Білому Домі пустувало понад 12 років. Ні президент Барак Обама, ні президент Дональд Трамп категорично не відчували себе лідерами Заходу чи вільного світу.

Читайте також Терорист для світу і свій для росіян: Кремль хоче зробити з Пригожина зірку

Вони мали глибоку ідеологічну установку на відхід США від світової політики. Лівак Обама з молоком матері (у прямому і переносному сенсі) ввібрав переконання у винуватості США перед "пригнобленими народами світу". Він кланявся в пояс і перепрошував за "злочини американського імперіалізму" арабський народ, в'єтнамський народ і далі за списком.

Трамп, навпаки, з протилежних правих позицій вважав, що весь світ завинив перед США, а найперше – західні союзники, які "сидять у США на шиї". Солодкою музикою для Кремля звучала його нищівна критика НАТО і особливо 5-ї статті її статуту.

Гегелівський дух, начебто, спеціально вибрав цих двох дуже несхожих один на одного персонажів для максимального закріплення тенденції відходу США зі світової історії.

Рекомендуємо Без західної бронетехніки ЗСУ можуть працювати лише в тилу ворога

Байден повернув США на позиції другої половини XX століття

Водночас вся риторика передвиборчої кампанії й перших місяців президентства Джо Байдена була заснована на ідеї подолання цієї двадцятирічної тенденції: I'vе come back! Америка повернулася.

Байден одразу бачив себе лідером Заходу і вільного світу.

Детальніше ознайомитися із книгою Андрія Піонтковського "Третій шлях до рабства" можна за посиланням.