Байден вичікував момент, щоб збити китайський аеростат: Пекін заявив про протест

5 лютого 2023, 07:41
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Напередодні у США збили китайський аеростат. Як зауважив Джо Байден, у країні вичікували момент, коли можна буде це зробити. Нагадаємо, що для цього навіть перекривали повітряний простір.

Журналістам президент США розповів, що прагнення знищити ймовірну кулю-шпигуна у нього виникло практично відразу. Щойно він отримав цю інформацію, то вже обмірковував цей момент. Але довелося зачекати цілий тиждень.

Читайте також Від радіаційного обладнання до деталей для винищувачів: як Китай дає Росії технології для війни

Шукали безпечне місце

Я сказав їм (вищим генералам – 24 Канал) збити його. Вони сказали мені: "Почекаймо, поки знайдеться найбезпечніше місце, щоб це зробити",
– зазначив Байден.

Відповідний момент знайшовся, коли вона була неподалік узбережжя Південної Кароліни. Для збиття китайського аеростата використали винищувач F-22, який випустив ракету Aim-9X Sidewinder. Ймовірна куля-шпигун вибухнула, а її вміст впав.

Як зазначають журналісти, це міг бути один із найбільш незграбно витриманих і геополітично заряджених епізодів шпигунства за останні часи. Водночас в адміністрації Байдена побачили у цьому й позитивні сторони. У відомстві отримають важливі дані про можливості Пекіна. Крім того, виявлення та збиття цієї кулі-шпигуна – демонстрація майстерності американських військових.

У Китаї висловили протест

Зауважимо, що збиттям аеростата обурені у міністерстві закордонних справ Китаю, передає BBC. У відомстві висловили "рішуче невдоволення та протест проти застосування США сили для нападу на цивільні безпілотні літаки".

Китайська сторона неодноразово інформувала американську сторону після перевірки, що дирижабль призначений для цивільного використання та потрапив на територію США через форс-мажорні обставини – це був абсолютно нещасний випадок,
– наголошують у міністерстві.

Цікаво, що виявлення цієї кулі-шпигуна викликало цілу дипломатичну кризу. До прикладу, держсекретар США Ентоні Блінкен відразу ж скасував свою поїздку до Китаю, яка планувалася на ці вихідні. Причиною цього став "безвідповідальний акт".

Водночас влада Китаю продовжує все заперечувати. Мовляв, це був метеорологічний корабель, який просто збився з курсу.

Схоже, напруга між США та Китаєм лише зросте

  • Нагадаємо, що існує прогноз, що війна між Китаєм і США може розпочатися у 2025 році. Відповідну думку озвучив генерал Військово-повітряних сил США та командувач аеромобільного командування Майк Мініхан.
  • Аналітики ж переконані, що у цьому протистоянні Пекінові не вдасться здолати Вашингтон. Про це розповіли у виданні CNN.
  • Водночас ми не можемо бути на всі 100% впевненими, чи це буде класичний формат війни. Та й чи буде вона взагалі. Але можемо пропустити, що найближчими роками напруга між двома державами лише посилюватиметься.