Власне, аеропорти були закритими недовго, адже репортерка Білого дому Син Мін Кім о 21:40 4 лютого зазначила, що США збили аеростат. Ймовірно, цей літальний об'єкт виконував шпигунську місію.

Читайте також Маркарова пояснила, коли в Україну може потрапити нова допомога США, зокрема бомби GLSDB

Перед тим прессекретар Пентагону генерал Пет Райдер визнав правдивою новину про другий політ повітряної кулі над Америкою.

Тепер ми оцінюємо, що це ще одна китайська повітряна куля є в небі,
– заявив він.

Де помітили літальний об'єкт

Повітряну кулю помітили в суботу вранці над штатом Кароліна, коли вона наближалася до узбережжя Атлантичного океану. Через деякий час Федеральна авіаційна адміністрація тимчасово закрила повітряний простір над узбережжям Кароліни, зокрема – аеропорти в Чарльстоні та Міртл-Біч, що у Південній Кароліні, і Вілмінгтоні, що у Північній Кароліні.

Згодом після збиття апарату у виданні CNN написали, що Президент Джо Байден схвалив цю операцію. Послались журналісти на невідомого американського чиновника.

Американські військові збили, ймовірно, китайську шпигунську повітряну кулю над Атлантичним океаном,
– йдеться у повідомленні.

Також там зазначити, що вищі військові чиновники радили Білому дому не збивати повітряну кулю над континентальною частиною США. Існував ризик того, що уламок від ліквідованого апарату може завдати шкоди цивільному населенню.

Що кажуть у Китаї

Пекін продовжує стверджувати, що це просто-таки "дирижабль", який досліджує погоду. Однак він злетів з курсу та опинився в повітряному просторі Сполучених Штатів Америки. У Пентагоні це одразу заперечили.

Суперечливі одне одному заяви з Пекіна та Вашингтона створили невизначеність, яка зараз заповнена теоріями. До того ж деякі експерти справді сумніваються, чому Китай вирішив в розвідку відправити саме повітряну кулю, адже отримані дані від таких польотів були б дуже обмеженими,
написали у виданні Sky News.

Також там послались на слова інших експертів, що висловили теорію стосовно того, для чого це було потрібно Китаю. Власне, не варто відкидати версію, що Пекін просто-таки хотів продемонструвати Вашингтону, наскільки повітряний простір США є вразливим.

Відносини Китаю та США: очікувати "потепління" не варто

  • Генерал Військово-повітряних сил США та командувач аеромобільного командування Майк Мініхан констатував, що між США та Китаєм у 2025 році може розпочатись війна.
  • Проте очевидно, що Пекінові не вдасться перемогти Вашингтон. У цьому, зокрема, впевненні аналітики у виданні CNN.
  • Невідомо достеменно, чи взагалі війна буде, однак що точно – очікувати примирення цих двох держав у найближчі роки не варто. Це єдиний висновок, який можна зробити з цієї всієї ситуації.