США можуть відкласти нові санкції проти Росії: відома причина
Проект нових санкцій може не пройти схвалення в конгресі США до завершення проміжних виборів у листопаді. До цього ніяких голосувань щодо санкцій в конгресі не заплановано.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на помічника сенатора-республіканця і одного із членів конгресу.
Читайте також: Росія хоче ускладнити життя кожного американця, – Майк Помпео
Видання зазначає, що палата представників США, швидше за все, зробить перерву наприкінці тижня. До питання санкцій американські політики не повернуться аж до 6 листопада, поки не завершаться вибори в конгрес. Втім, сенатор Кріс Ван Холлен, співавтор законопроекту про нові санкції, зазначив, що сенат може прийняти нові санкції щодо Росії до проведення виборів.
Очевидно, що в палаті представників інша ситуація,
– заявив він.
Однак затримка запровадження нових антиросійських санкцій не позначиться на окремому пакеті санкцій, який адміністрація президента США Дональда Трампа повинна ввести без схвалення конгресу.
Про запровадження нових санкцій у Вашингтоні заговорили після повідомлень про намагання Москви вплинути на вибори в США, а також після спроб хакерських атак на американських сенаторів.
Нагадаємо, міністерство торгівлі Сполучених Штатів Америки оголосило про введення санкцій щодо 12 російських компаній. На думку міністерства, дії компаній суперечать національним інтересам США. Раніше США запровадили персональні санкції проти 33 фізичних та юридичних осіб із Росії. Усі вони пов'язані із розвідкою та оборонним комплексом.
Нещодавно президент США Дональд Трамп підписав указ, який впорядковує режим застосування вже існуючих санкцій щодо Кремля. У супровідному листі сказано, що документ спрямований на суворе дотримання антиросійських санкцій. У серпні Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вороже кібервтручання, а 27 серпня набрав чинності ще один пакет санкцій США проти Росії.
Що таке "іноземне втручання" у вибори в США?Підставою для так званого "російського розслідування" стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон – кандидатки на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016.
Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear. Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента США, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером