США та Росія посилюють гонку військових баз в Сирії, – американське видання
Сирія є стратегічно важливою країною, своєрідними воротами на Близький Схід та в Перські затоки, саме тому країни-гегемони змагаються тут за розширення сфер впливу. Не в останню чергу таке суперництво означає будівництво військових баз.
Таку думку для Defense News висловив відставний генерал ліванської армії Вехбі Катіча.
Читайте також: Табір для випробовування військового потенціалу і не лише: експерт пояснив, навіщо Путіну Сирія
"В основі "гонки військових баз" лежить стратегічний вплив Сирії, де ми спостерігаємо суперництво між великими країнами, які зміцнюють свою військову присутність. Більше того, Росія намагається повернутися в цей регіон як велика держава. І те, що Сирія стала виставкою зброї, яку Москва має намір експортувати в країни Перської затоки і Близького Сходу, і угода із Саудівською Аравією про постачання комплексів С-400 є прямим результатом цих спроб", – вважає військовий.
Щодо Сполучених Штатів, то вони забезпечили собі військову присутність в декількох ключових точках Сирії. "Є два райони, де Америка, користуючись великою концентрацією своїх озброєнь та солдат, створює військові бази", – йдеться у публікації.
За даними одного військового джерела, перша база розташована в Аль-Табаці біля Ракки на півночі Сирії, де американський спецназ займається навчанням курдських загонів, а друга будується в Аль-Танфі, куди війська США не пускають сирійські та російські збройні сили, зауважує автор статті.
У США також є сили спецназу вздовж йордансько-іраксько-сирійських кордонів на прикордонному переході в Аль-Танфі, де проходять підготовку загони сирійських повстанців.
У Росії ж в Сирії є дві постійні військові бази: авіабаза у Хмеймімі, по якій 31 грудня 2017 року завдали мінометного удару, а 6 січня атакували бойовими дронами, і військово-морська база в Тартусі, нагадує видання.
Російське військове керівництво хоче негайно покинути Сирію, розуміючи, що у випадку зміни динаміки в цьому регіоні РФ доведеться воювати з партизанами, які виступають проти її присутності в цій країні,
– заявив відставний генерал ліванської армії Еліас Ханна, коментуючи напад безпілотників на Хмеймім.
Читайте також: Болісний урок смирення для Росії, – польське видання про атаку на військову базу Хмеймім
Нагадаємо, у російському Генштабі висунули підозру, що Україна причетна до нападу за допомогою безпілотників на авіабазу Хмеймім у Сирії, яку використовує російська армія.