Про це в інтерв'ю для Atlantico.fr розповів відставний офіцер французької служби розвідки і замдиректор Французького центру розвідувальних досліджень (CF2R) Ален Родьє.

Читайте також: Імените американське видання назвало Росію "імперією зла"

На його думку, інтервенція в Сирію для Путіна це "гігантський табір для тренування, випробування техніки і тактик для набуття досвіду російськими військовослужбовцями, а також демонстрація озброєнь".

"Російська армія поки не модернізована, особливо через брак коштів. Я нагадаю, що у 2018 році Москва планує виділити 70 млрд доларів на свою оборону, тоді як США виділяють у 10 разів більше. Однак поступово присутність у Сирії дозволяє їй посилити свій військовий потенціал, змінюючи тактики і вдосконалюючи свою техніку, яка отримує маркування "випробувано в бою". Це також є важливим фактором для збільшення експорту російських озброєнь в інші країни", наводить слова експерта видання.

Що стосується російських військовослужбовців, то термін служби в Сирії три місяці, що, зрозуміло ж, не означає їхнього ефективного "навчання" зазначив Родьє. Однак це дозволяє максимально великій кількості кадрів отримати винятковий бойовий досвід, а керівництву – оцінити їхню компетентність, підкреслює аналітик.

Однак жодна країна не починає військову операцію без вагомої політичної причини. Це ж стосується і Росії в Сирії, впевнений відставний французький розвідник. Експерт припускає, що Москва у найближчі п'ятдесят років планує створити свій "оплот у східній частині Середземного моря".

Таким чином Росія виконує свою давню мрію про доступ до "теплих морів",
пояснює Родьє.

Саме з цією метою повинен бути модернізований порт Тартус і укріплена повітряна база в Хмеймімі, на яку, до слова, 31 грудня здійснили атаку військовими дронами, внаслідок чого було знищено сім літаків РФ та вбито два російських солдата.

Читайте також: Міноборони РФ назвало винних в атаці дронами на бази в Сирії

Нагадаємо, минулого тижня в останньому великому анклаві повстанців поблизу Дамаска загострилися бої. Внаслідок потужного авіаудару з боку РФ загинуло щонайменше 30 мирних жителів.