Стабільність влади - головний здобуток Президента
Вдало сформована вертикаль влади - чи не найголовніший здобуток Президента за 100 днів при владі. Саме завдяки стабільності влади і вдалося уникнути поствиборчого дефолту, зазначають політологи.
Віталій Кулик (директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства): “Це побудова нової моделі, якої ще не було в Україні, це тандем: Президент-Прем'єр, управління системою відновлена і керованість її. Основані, намічені певні орієнтири на єдиний курс, який реалізує Президент і Прем'єр, і більшість у Верховній Раді. Це головний здобуток. Тобто ми маємо стабільну владу”.
Віталій Бала (директор Агентства моделювання ситуацій): “Ефективно побудована вертикаль влади на сьогоднішній день дає їм карт-бланш, бо опозиція суттєво не може нічого запропонувати, ніякої альтернативи. Вона виступає більш деструктивною. Завжди говорять, хтось порушує національні інтереси. Це все погано, це все недобре, але альтернативи не дає”.
А от до команди Президента у експертів є запитання. Так, не всіх влаштовують кадрові призначення нової влади.
Ірина Бекешкіна (науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи"): “Деякі міністри не фахові люди, і що призначення у правовій і гуманітарній сфері викликають великі занепокоєння у суспільстві і розколюють країну. Зазначили також, що деякі люди, не володіють українською, тобто державною мовою, а вони є державні службовці, при чому публічні державні службовці”.
Думки експертів розходяться і щодо газових угод з Росією. Так, деякі аналітики вважають, що документи розширюють можливості для російської експансії в Україну. Інші ж дають їм позитивну оцінку, проте радять не підписувати угоди з тривалим терміном дії. Пояснюють - за 20-30 років ситуація з газом в Україні може кардинально змінитися.