Сто днів роботи парламенту: буде легко але це швидко скінчиться

22 липня 2019, 13:30

Перші сто днів нового парламенту будуть динамічними і цікавими. Ділити посади, демонструвати владні кабінети, говорить експерт, легко. Але цей період швидко закінчиться.

Про це 24 каналу розповів політичний експерт Валерій Димов.

Читайте також: Парламентські вибори-2019: якими будуть перші сто днів нової Верховної Ради

Якщо буде створена монокоаліція, то "Слуга народу" зможе швидко сформувати виконавчу гілку влади. І намагатиметься подавати популістські, але популярні законопроекти, які обіцяли під час передвиборчої кампанії. Показуватимуть, що вони нові і не обтяжені домовленостями, які не дозволяли ухвалити ці закони попередній владі,
– вважає Валерій Димов.

Валерій Димов зазначає: якщо врахувати, що у вересні до нас приїде місія МВФ, будуть ухвалені закони, важливі для держави. Можливо, про ринок землі. Не виключено, що буде певна домовленість про відтермінування підвищення тарифів.


Якою була явка виборців/ Інфографіка 24 каналу

За його словами, в ефективності роботи наступного парламенту і нової коаліції багато залежить від того, як нардепи розпоряджатимуться довірою і відповідальністю.

До виборів партія "Слуга народу" критикувала владу Порошенка. Але тепер вони відповідатимуть за колір перил у під’їзді і оголошення перемир’я на Донбасі. А проросійські окупанти продовжують обстріли, під час яких гинуть українські військові,
– зазначає Валерій Димов.

Тому політолог наголошує: будуть мінуси в роботі. Адже питання, які стоять на порядку денному, нікуди не поділися. У нас застаріле енергозатратне виробництво, така сама економіка, роздута сфера держвидатків. Потрібно проводити болючі реформи.

Які партії проходять до Верховної Ради дев’ятого скликання? За даними Національного екзит-полу, проведеного фондом "Демократичні ініціативи", КМІС та Центром Разумкова. в складі нової Верховної Ради будуть такі політичні сили: "Слуга народу" – 44,2%, "Опозиційна платформа – За життя" – 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, ВО "Батьківщина" – 7,4% та партія "Голос" – 6,5%. Явка склала 49,84% виборців. Для порівняння – на парламентських виборах 2014 року явка становила 51,2%. Участь у дострокових парламентських виборах в Україні 21 липня 2019 року взяли понад 14,7 мільйона виборців.


Остаточні результати екзит-полу/ Інфографіка 24 каналу

Дивіться підсумки виборів до Верховної ради: