Студентство розійшлося у думках про "законопроект Табачника"
Скільки голів, стільки й умів. У студентській спільноті розділилися думки щодо нового урядового законопроекту про вищу освіту.
Противники запевняють, що студенти знову тисячами вийдуть на вулиці великих міст України, якщо їхні вимоги не врахують у документі.
“Конкретні вимоги, які будуть виставлені студентами - це відхилення будь-якого законопроекту, який не влаштовує студентів, підвищення рівні стипендій до рівня прожиткового мінімуму і замороження підвищення плати за гуртожитки до тих пір, поки не відбудеться підвищення стипендій”, - сказав координатор акцій протесту Ілля.
“Найперше - це не вводити 3-ступеневу систему вступу до ВНЗ, тому що, ми вважаємо, що це для студента буде 3-ступенева корупція. Друге - це що турбує контрактників - що може змінюватися ціна за контракт у студентів із року в рік”, - каже противник законопроекту Антон.
Не лише студенти незадоволені "законопроектом Табачника". До масових акцій протесту готові приєднатися і викладачі. Зокрема - через відміну ліміту на їхнє щорічне навантаження.
“Тобто, є у Кабміну гроші - вони надають менше навантаження на рік, немає грошей - надають більші норми навантаження. І в такому випадку Міністерство і Кабмін отримали можливість щороку підвищувати і підвищувати навчальне навантаження на викладачів”, - сказала викладач Ніна.
Проте серед студентів є і прихильники освітнього законопроекту. Кажуть, документ - це консенсус вимог студентів та позиції уряду.
“Це велика перемога і досягнення - бо дійсно збільшуються стипендії удвічі. Також щодо плати за навчання, то там прописано, що вона може змінюватися, але не більше, ніж на коефіцієнт інфляції за попередній рік”, - зазначила прихильниця законопроекту Анастасія.
Зауважимо, що у парламенті вже зареєстрований один законопроект про вищу освіту. Разом з урядовим таких документів стане два. Проте під куполом до вимог студентів ставляться скептично.
“Документ хороший, документ якісний, з усіх сторін опрацьований. І я хочу сказати, що є програма Президента, наша точки зору, я хочу сказати, що ми вважаємо, що вона правильна”, - сказав народний депутат, Партія регіонів Максим Луцький.
Проте рядові студенти у більшості своїй про новий законопроект взагалі не чули. А відтак виходити на вулиці не планують.
Нагадаємо, проти змін у законодавстві про вищу освіту масові акції студентів розпочалися ще восени. Головне, що не влаштовувало спудеїв - це скорочення державного замовлення, підвищення плати за навчання та проживання у гуртожитках, а також - звуження прав органів студентського самоврядування.