Падіння Су-27 на Вінниччині: останні новини

18 жовтня 2018, 13:38
Читать новость на русском

Український літак Су-27 впав під час спільних військових навчань з НАТО у Вінницькій області. Два пілоти загинули. 24 канал зібрав усі останні новини про трагедію.

Що трапилося?

Літак Су-27УБ впав у Вінницький області в районі села Уланів, що між Бердичевом і Хмільником. Трагедія сталася 16 жовтня близько 17-ї години під час спільних військових навчань України з НАТО "Чисте небо-2018".

Читайте також: В окупованій Керчі у коледжі прогримів вибух: є жертви


Місце падіння Су-27 на Вінничині

Літак належав Повітряним Силам Збройних Сил України. Це винищувач Су-27УБ (учбово-бойовий) з бортовим номером 70, серійним номером 96310424040.

"За попередніми даними, літак ВПС України піднявся в повітря з аеродрому в Старокостянтинові і для виконання навчально-бойового вильоту в рамках військових навчань "Чисте небо-2018", – повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Уламки літака знайшли неподалік села Пагурці.

Хто загинув?

Загинули двоє пілотів, які перебували на борту Су-27. У Генштабі ЗСУ підтвердили, що під час пошуко-рятувальної операції знайшли їхні тіла.

Читайте також: Катастрофа літака Су-27: у Генштабі підтвердили загибель пілотів

Станом на 17 жовтня відомо, що одним із загиблих був Іван Петренко – командир бригади в Озерному Житомирського району, військовий льотчик 1-го класу, полковник. В авіації служив більше 25 років, брав участь у бойових діях на Донбасі, зокрема у спеціальних операціях.


Полковник Іван Петренко загинув у катастрофі Су-27

Командування Повітряних сил Збройних сил України підтвердило, що другим членом екіпажу винищувача Су-27 був військовослужбовець Повітряних сил Національної гвардії США, підполковник Сет Нерінг, який мав прізвисько "Джетро".


Американський підполковник Сет Нерінг був другим пілотом Су-27

Яка причина падіння Су-27?

Наразі офіційної причини не назвали. "Чорну скриньку" Су-27 уже знайшли, слідство триває. Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що літак ремонтували цього літа.

Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за статтею "Порушення правил польотів або підготовки до них".

Згодом у межах розслідування падіння винищувача Су-27 військова прокуратура вилучила документи на літак та льотну документацію. Зокрема, вилучено документацію на літак в Миргороді та льотну документацію на аеродромі у Старокостянтинові.

Джерела у Повітряних силах ЗСУ сповістили, що перед падінням Су-27 український та американський пілоти не повідомляли про несправність авіасудна чи небезпеку.

"Не записах ніде немає якихось криків чи попереджень від пілотів перед падінням, тобто нічого не було сказано про несправність чи небезпеку", – сказало джерело.

Джерело у Повітряних силах також зазначило, що, швидше за все, між пілотами не могло бути фактору непорозуміння, адже український пілот добре знав англійську мову та міг спілкуватися з колегою зі США.

Подробиці трагедії від очевидців

Місцеві жителі розповідають, що пілоти літака перед катастрофою змогли відвести винищувач від села і спрямували його на поле.

Літак бачили в небі, і він плавно виконував різні фігури. Односельчани кажуть, що в останні хвилини літак був дуже низько над хатами. Ймовірно, пілоти відчували біду та намагались відвести його, аби уникнути ще більшої кількості жертв. Впав літак за кілометр від села в ярок. Люди чули вибух та бачили чорний дим. Відчули його й мешканці Уланова, що за 8 кілометрів від нас. Від літака нічого не залишилось. Лише "воронка" та шмат металу,
– розповів очевидець подій Олександр "33-му каналу".

Жителька села Уланова Олена Сліпун зафіксувала на фото дим від пожежі, що спалахнула після падіння літака, повідомляє місцеве видання "Вежа".


Момент після падіння Су-27

Читайте також: Падіння літака Су-27: очевидці зняли на фото момент після аварії

Інший місцевий житель села Уланів надіслав виданню "Вежа" фото із ймовірного місця падіння літака. За словами чоловіка, літак упав неподалік його подвір’я. На фото видно вирву в землі та рештки матеріалу, який схожий на обшивку українського СУ-27УБ.


Місце падіння Су-27

Що це за навчання?

Спільні з НАТО міжнародні військові навчання "Чисте небо-2018" ("Clear Sky-2018") тривають у Вінницькій та Хмельницькій областях. Вони розпочалися 9 жовтня і завершаться 19 жовтня 2018 року.

Це наймасштабніші в історії України військов-повітряні навчання. Маневри проводяться з метою нарощування зв'язків Києва з НАТО і зміцнення регіональної безпеки.

У навчаннях беруть участь військові зі США, Румунії, Польщі, Бельгії, Данії, Великої Британії та Північної Ірландії, Нідерландів, Греції та Естонії. Загалом у "Чистому небі" залучено 950 військових, понад 40 літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів і засобів радіо-технічних військ. У межах навчань військові відпрацьовують питання пошуку, надання допомоги та евакуації екіпажів, які зазнали лиха.

Дивіться також: В Україні тривають масштабні військові навчання "Чисте небо-2018": вражаючі фото

У зв'язку з катастрофою винищувача Су-27 частину заходів у рамках "Чистого неба-2018" скасували.