УКР РУС
4 травня 2018, 13:02
3

Субсидії-2018: зміни в нарахуванні

У поточному році на українців очікують певні нововведення в розрахунках субсидій за комунальні послуги. У Мінсоцполітики наголосили, що правила субсидій дещо змінилися для того, щоб допомога від держави була доступною лише тим, хто її дійсно потребує.

Досі субсидії призначали раз на рік, у травні, при цьому розраховували її розмір на літній і зимовий період. Тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.

Повторно за субсидіями не потрібно звертатися більшості людей, за умови, що субсидіанти не придбали предметів розкоші, і не мають у складі домогосподарства працездатних з нульовим доходом. А це близько 85% усіх субсидіантів, і їм державна допомога призначається в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту.

Читайте також: Скільки українців можуть втратити субсидію: пояснення Мінсоцполітики

Але іншим 15% субсидантів потрібно буде звернутися до органів соцзахисту, щоб їм перепризначили допомогу.

Кому потрібно переоформити субсидію

Для переоформлення субсидій у 2018 році потрібно повторно подавати документи – Заяву і Декларацію – таким категоріям громадян:

1. Орендарям житла;
2. Внутрішньо переміщеним особам;
3. Сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
4. Сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
5. Сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
6. Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

При цьому внутрішньо-переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, де вказано склад домогосподарства.

Читайте також: Чи подорожчає газ та електроенергія: чого чекати українцям

Кого позбавлять субсидії

Згідно зі змінами до програми призначення субсидій, внесеними Кабміном, з наступного опалювального сезону на субсидію не зможуть розраховувати особи, які приховують статки, мають великі будинки чи квартири або ж мають тіньову зайнятість.

Точніше – власники великих квартир понад 120 м2, будинків площею понад 200 м2 та нових автомобілів віком до 5 років втратять право на субсидію. Також субсидії позбавляються ті, хто за 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або в інший спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб.

Однак якщо автомобіль був отриманий в якості транспорту для інвалідів від органу соцзахисту, то право на субсидію буде збережено. А випадки придбання авто перед виходом на пенсію можуть бути розглянуті в індивідуальному порядку, тоді субсидію можливо зберегти.

Щодо зайнятості, то людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні чи за кордоном, органи соціального захисту автоматично рахуватимуть дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів – 5286 гривень. А дійсно безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

Читайте також: Куди дівається неспожитий за субсидіями газ та хто це контролює