КСУ своїм скандальним рішенням заблокував призначення переможців виборів, – НАЗК

29 жовтня 2020, 09:27
Читать новость на русском

Нещодавно Констититуційний Суд скасував відповідальність за недостовірне декларування й позбавив повноважень НАЗК. У Нацагентстві заявляють, що вони не зможуть провести перевірку, без якої неможливо призначити переможців виборів.

Мовиться про доступ Агентства до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Про це заявили в НАЗК.

Варто знати Такого не було навіть за Януковича: Конституційний Суд скасував антикорупційну реформу

Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений. Конституційний Суд фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів,
– заявили в Національному агентстві.

В антикорупційному органі пояснюють, що призначення низки кандидатів на посади неможливе без проходження спеціальних перевірок. Мовиться зокрема про голів обласних, районних рад і їхніх заступників.

"Конституційний Суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування й усього державного апарату", – заявив керівник НАЗК Олександр Новіков.

Що відомо про рішення Конституційного Суду:

  • На своєму закритому засіданні у вівторок, 27 жовтня, Конституційний Суд України скасував відповідальність за незаконне збагачення.
  • Таким рішенням суд фактично скасував антикорупційну реформу й повністю позбавив повноважень цілий антикорупційний орган – Національне агентство з питань запобігання корупції.
  • Скаргу щодо цього подали люди з оточення олігархів Віктора Медведчука й Ігоря Коломойського – депутати ОПЗЖ і "За майбутнє".
  • У владі вже засудили рішення суду. В Офісі Президента України заявили, що коли антикорупційну реформу буде безповоротно скасовано, президент внесе в парламент новий законопроєкт.
  • Натомість у самому суді заявили, що схвалили таке рішення "для самозахисту". За словами судді Ігоря Сліденка, це зробили для того, щоб захистити суддів від тиску з боку влади.