Суди не розглядають справи щодо силового розгону студентів на Євромайдані, – Горбатюк
На сьогодні по подіях 30 листопада 2013 року відкрито десятки проваджень. Але справи за цими епізодам не мають вироків. Більше того, деякі з підозрюваних продовжують обіймати свої посади.
Десятки проваджень, що охоплюють події 30 листопада 2013 року, об’єднані в одне, розповів "Радіо Свобода" начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.
Читайте також: Як відбувався жорстокий розгін Євромайдану в 2013 році: хронологія подій
Загалом на сьогодні повідомлено про підозру або спрямовано до суду – це 22 особи, які слідство на підставі зібраних доказів вважає тими особами, які організували – це підозри колишньому президенту, колишньому голові РНБО, його заступнику, керівнику Міністерства внутрішніх справ, Київської міліції, і виконавців – це командиру "Беркуту" і безпосередньо бійцям. А також, як відомо, обвинувальний акт знаходиться в суді стосовно колишнього голови КМДА Попова щодо пособництва в організації розгону,
– заявив Горбатюк.
Однак, за його словами, не можна стверджувати, хто саме вчинив злочин, оскільки вироків по жодному з цих епізодів немає.
Читайте також: Розгін Євромайдану: стала відома перша реакція Януковича
Тривалий час в слідства була проблема зі встановленням безпосередньо виконавців цих злочинів. За останній рік ситуація змінилась і два бійця "Беркуту" були ідентифіковані, зібрані докази і обвинувальні акти стосовно них направлені до суду.
"І ще на сьогоднішній час є у нас командир взводу, якому повідомлено про підозру, і слідство теж йде до завершення, але слід відзначити, що ця особа, як була командиром взводу, так і залишається", – говорить Горбатюк.
Окрім того, за його словами, судами ці справи не розглядаються, і жодних гарантій того, що підозрювані не втечуть з України немає.
Читайте також: Український нардеп у прямому ефірі назвав Євромайдан державним переворотом