Священикам по всій Україні пропонують переходити у Московський патріархат

6 лютого 2011, 11:40

По всій Україні священикам пропонують переходити під крило Московської церкви, переконують у Київському Патріархаті.

Розмови нібито проводять безпосередньо представники влади на місцях. Настоятель вінницької церкви Єпископ Онуфрій розповідає - один з храмів області ще раніше чиновники без будь-якого обговорення передали Московському патріархату. Тепер переконувати прийшли і його.

”Проходять телефонні дзвінки, і в індивідуальних бесідах державні чиновники зацікавлені у переході священиків з Київського патріархату у Московський з усього видно. Пропонували звичайно якусь допомогу, спонсорську допомогу, матеріальну допомогу ну у кожному конкретному випадку, хто нащо гаразд”, - каже настоятель храму єпископ Онуфрій.

Переходити у лоно Московського патріархату разом зі священиком не хочуть і прихожани церкви.

”Я є православним, ходив у церкву Московського патріархату, але побачив дуже багато несправедливості, меркантильності і багато політичного навіювання. Я категорично незгідний ходити у церкву іншого патріархату”, - каже прихожанин Михайло.

”Це наша церква ми тут молимося за свою Україну, за нас всіх. Чого я маю ходити до чужого”, - каже прихожанка Галина.

За останній час під Московським крилом опинилися два храми на Київщині, однак за словами Євстратія Зорі, парафіяни за такими священиками не пішли. До того ж ситуацію навколо однієї з цих церков перевіряє Генпрокуратура. Інших фактів переходу з однієї конфесії в іншу поки не було, втім міжконфесійна боротьба навіть не думає вщухати, переконує єпископ.

”Ми бачимо, що дійсно існує план щодо знищення Київського Патріархату. Очевидно, що як і в минулому і позаминулому році буде візит патріарха Кирила. Йому для інформаційного супроводу потрібно підтвердити тезу, що ось зі зміною влади в Україні. Колишні роскольники масово йдуть в Московський патріархат”, - каже речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря.

Втрутитись у ситуацію патріарх Філарет ще у грудні попросив Президента. Відповідь з Адміністрації надійшла за 2 місяці. Коротко і сухо - мовляв, органам влади доручено вжити необхідних заходів. У Московському патріархаті свою причетність до захоплення храмів Київського патріархату відкидають. Втім і не заперечують, що прагнуть єдиної православної церкви.

”Я думаю, що заява Київського патріархату, це намагання звернути на себе увагу чи то держави, чи то опозиції. Українська православна церква вже 20 років каже про те, що треба вилікувати рану розколу. Що треба, щоб в Україні була єдина православна церква. І для нас не важливий є статус, для нас важлива єдність”, - каже прес-секретар Предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко.

За справи церковні може взятись Верховна Рада. Депутати зареєстрували законопроект, яким пропонується надати податкову підтримку окремим церквам. Так, депутати хочуть відкоригувати Податковий кодекс, щоб підтримати будівництво кафедрального собору у Києві. Храм будує московська церква.