В Україні хочуть скасувати святкування 8 березня та Дня перемоги
Джерело:
Верховна РадаУ Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, у якому запропонували скасувати вихідні дні на 1 та 9 травня та 8 березня.
Група народних депутатів з фракції "Голос" та позафракційних, серед яких Ярослав Юрчишин та Соломія Бобровська, зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №9009 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят.
Дивіться також Відмова від російського чи іноземного: яку музику українці слухали у 2022 році
Особливості законопроєкту
У цьому законопроєкті нардепи запропонували внести зміни до статті 73 Кодексу законів про працю та встановити такі святкові дні:
- 1 січня – Новий рік;
- 7 січня і 25 грудня – Різдво Христове;
- 25 лютого – День української жінки (День українки)
- День народження Лесі Українки(замість 8 березня);
- 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка;
- друга неділя травня – День матері;
- 28 червня – День Конституції України;
- 28 липня – День Української Державності;
- 24 серпня – День незалежності України;
- 14 жовтня – День захисника України.
Чому святкування 8 березня та 1 й 9 травня пропонують скасувати
Нардепи пропонують скасувати святкування 8 березня міжнародного жіночого дня. Автори законопроєкту пояснили це тим, що він встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Замість 8 березня пропонують створити свято Дня Української жінки 25 лютого, в день народження Лесі Українки.
Також вихідним хочуть робити день народження Тараса Шевченка 9 березня.
Крім цього, передбачається скасування вихідного 1 травня. Натомість у травні пропонують приділити увагу святкуванню День Матері.
Що стосується 9 травня – нардепи пропонують скасувати його, як День перемоги над нацизмом. Якщо ініціативу приймуть, 8 травня буде Днем пам’яті та примирення, який не буде червоним днем у календарі.