Танки чи засоби для захисту неба України: чого очікувати від "Рамштайну-8"

15 січня 2023, 14:26
Читать новость на русском

20 січня відбудеться 8 зустріч міністрів оборони країн-союзниць у форматі "Рамштайн". Допоки невідомо, про що будуть домовлятися учасники саміту: про захист неба України і надання нам SAMP-T, Patriot чи інших засобів, або буде порушене питання про постачання важкої бронетехніки та танків.

"Рамштайн" – це історична подія, вважає військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Про це він розповів 24 Каналу. На його думку, це саме той майданчик, на якому Німеччина може погодити надання нам важкої техніки від Польщі, Фінляндії, Іспанії.

Зверніть увагу Потрібне наступальне озброєння: яку техніку може отримати Україна від "Рамштайну-8"

Німеччина намагається мати якийсь профіт

Він зауважив, що саме на "Рамштайні-8", на цій історичній події, Німеччина може постати в позитивному ракурсі. А не в негативному, коли протягом декількох тижнів велись дискусії щодо постачання Україні наступальної зброї танкового типу, а Берлін вагався щодо її надання.

Окрім цього на саміті порушать питання надання протиповітряної оборони, іншої номенклатури озброєння, зокрема ракетного. Підтримка буде зростати, але "родзинкою" зустрічі буде саме тема танків,
– наголосив військово-політичний оглядач.

Він також зазначив, що Німеччина, попри її позицію щодо танків, надає нам таке озброєння, як САУ Panzerhaubitze 2000, ракети IRIS-T.

За його словами, постачання цієї зброї також довго вирішувалось, але вони надали. До цього було дуже багато спорядження, гранатометів і таке інше.

"Але поки що головне питання – це танки. Німеччина намагається мати якийсь свій як зовнішній, так і внутрішній політичний профіт у цьому питанні", – підкреслив Коваленко.

Чи на "Рамштайні" розв'яжеться питання щодо постачання Україні важких танків: дивіться відео

Берлін має визначитись

Він згадав, що коли зустрічались президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда та обговорювали надання нам танків Leopard 2, виникало питання: а чому у цій зустрічі не брала участь Німеччина?

Зеленський та Дуда про щось домовились, але танки – німецькі,
– зауважив оглядач.

На його думку, Німеччина здобуде собі роль у світі саме через такого історичного рівня майданчики.

"Тому я впевнений, що саме на "Рамштайні" буде погоджено передачу нам танків Leopard 2", – зазначив Олександр Коваленко.

Позиція Німеччини в питання постачання важкої зброї Україні: головне

  • За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, вже п’ять країн готові передати Збройним Силам України танки Leopard. Наша держава чекає на остаточне рішення про їхнє постачання від Німеччини. Україна планує створити з них танкову бригаду.
  • Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну позиція Німеччини щодо постачання нам озброєння є доволі нетвердою. Тепер країна заявляє, що передасть танки Leopard 2 тоді, коли з відповідним рішенням виступить США.
  • Німеччина не виключає постачання Україні танків Leopard з Польщі. Однак поки що країна не отримала офіційного запиту від Варшави.