Ілон Маск хоче розробити кібернетичне тіло для допомоги людям з ампутованими кінцівками
Джерело:
InquirerПідприємець-мільярдер Ілон Маск, відомий своїми проектами з Tesla, SpaceX та Neuralink, представив свій останній амбітний проєкт: створення кібернетичного тіла. Воно має допомогти комфортно жити усім, хто пережив ампутацію, або має інші пошкодження чи проблеми.
Як це мало б працювати?
Маск планує об'єднати технології Tesla і Neuralink для створення роботизованих кінцівок, якими можна буде керувати за допомогою спеціалізованого чіпа, імплантованого безпосередньо в мозок реципієнта.
Дивіться також Ілон Маск обіцяє позбутися пташки на логотипі Twitter: чим хоче її замінити
Таке поєднання передових технологій, на думку Маска, дозволить людям з ампутованими кінцівками відновити свою мобільність і жити без обмежень, включаючи такі види діяльності, як ходьба, біг, стрибки, плавання і виконання всіх повсякденних завдань.
Було б справжнім дивом подарувати людям, які втратили кінцівки, протези, які не поступаються природним кінцівкам і, зрештою, навіть перевершують їх,
– розповів Ілон Маск.
А проте, важливо визнати, що наразі це лише плани і прагнення. Реалізація цього кібернетичного тіла залежить від успіху поточних випробувань мозкового чіпа Neuralink, який стане основним компонентом майбутнього проєкту. Наразі не існує жодних прототипів чи розробок, що робить появу такого кібер-тіла скоріше далекою перспективою, аніж близькою реальністю.
Це взагалі реально?
Варто почати з того, що наразі Tesla і Neuralink не можуть створити такі просунуті протези. Tesla почала створювати людиноподібного робота лише у 2021 році. Крім того, компанія все ще робить перші кроки в розробці приводів для машинних кінцівок.
Тим часом у травні Neuralink отримала дозвіл від Управління з контролю за продуктами і ліками США на початок клінічних досліджень на людях свого чіпа для інтерфейсу "мозок-машина" (BMI). Однак технологічна компанія ще не довела практичність гаджета.
Читайте на сайті Повноцінний робочий нейроінтерфейс мозок-комп'ютер може з'явитися на ринку через п'ять років
Обговорювати ж серйозність такої заяви Ілона Маска наразі немає сенсу, адже якщо таке і можливо в теорії, наразі рівень розвитку технологій людства не дозволяє реалізувати такого амбітного плану.