Кліматичні зміни можуть зробити Іран непридатним для життя

18 серпня 2023, 11:31
Читать новость на русском

Джерело:

The Washington Post

Серпень видався для Ірану неймовірно гарячим. Через аномальну спеку людям не лише важко знаходитися на вулиці, а й просто дихати. Пов'язано це з водами Перської затоки, що нагріваються й забезпечують підвищену вологість.

При збереженні поточного кліматичного становища регіон Перської затоки ризикує стати непридатним для життя вже в недалекому майбутньому.

Дивіться також Липень 2023 року офіційно назвали найспекотнішим місяцем в історії спостережень

Що відомо

Температура води Перської затоки сягнула 36,4 градуса за Цельсієм, через що регіон переживає період незвичної спеки та вологості. Поєднання обох чинників зробили проживання в Ірані нестерпним: тепловий індекс повітря в країні сягнув рекордної позначки, за якої люди можуть прожити на відкритому повітрі лише кілька годин.

Тепловий індекс — це комбінований показник, що враховує температуру повітря та вологість. Він дає змогу визначити, як тепло відчувається нашим організмом насправді. Він відрізняється від звичайного показника температури, оскільки враховує вплив вологості на відчуття спеки. Таким чином, високі показники теплового індексу вказують на те, що спека може сприйматися набагато важче, ніж це показує звичайна температура повітря.
  • На узбережжі Ірану у вівторок тепловий індекс досяг рекордних 80 градусів Цельсія, що переходить межі здатності людського тіла адаптуватися до температури навколишнього середовища.
  • Останніми тижнями в цьому регіоні індекси тепла регулярно перевищують 60 градусів, а ночі не приносять очікуваного полегшення.
  • У великих містах, таких як Абу-Дабі в Об'єднаних Арабських Еміратах і столиця Кувейту, після заходу сонця зберігається індекс тепла близько 48 градусів.

Аномальна спека не є для цієї території чимось незвичним, проте вона посилюється ще більше через глобальне потепління. Останніми днями температура поверхні вод Перської затоки піднялася до 36,4 градуса, що є максимальним показником за останні 20 років. Схожа ситуація спостерігається й у Флориді, США, та багатьох інших приморських регіонах. Океани, за винятком Тихого, що остигає, нагрілися до рекордних значень.

  • На початку серпня в іранській провінції Хузестан було оголошено двотижневий вихідний через стійку температуру в 48-50 градусів.
  • Також сильно нагрілося південноіракське місто Басра.
  • В Ахвазі, Іран, температура піднялася вище 51 градуса, що перевищує рекорд Азії, зафіксований у 2017 році.