Нова епоха: NASA підписало договір про співпрацю з українським Держкосмосом

25 квітня 2023, 10:28
Читать новость на русском

Державне космічне агентство України та NASA підписали історичну угоду про співпрацю, що знаменує початок нової ери в освоєнні космосу. Про це повідомила Посол України в США Оксана Маркарова на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляє 24 Канал, угоду підписали адміністратор NASA Білл Нельсон та заступник голови Державного космічного агентства України Володимир Міхеєв. Ця знаменна подія відбулася під час засідання Українсько-американської робочої групи з питань нерозповсюдження та експортного контролю, в якому також взяв участь заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Якщо ви пропустили В Україні спостерігали полярне сяйво: дивовижні фото

Чому це важливий історичний момент

Угода відкриває шлях до розширення співпраці між Україною та США у низці космічних сфер, включаючи цивільну космонавтику, зв'язок та навігацію, а також співпрацю в рамках проєкту Міжнародної космічної станції та інші галузі.

Ця співпраця є особливо важливою для української ракетно-космічної галузі, яка може отримати значну вигоду від партнерства. Завдяки цій угоді Україна отримає доступ до досвіду та ресурсів одного з найвідоміших космічних агентств світу, що може допомогти вивести українську космічну програму на нові висоти.

Підписання цієї угоди є чітким свідченням міцних зв'язків між Україною та Сполученими Штатами та їхнього спільного прагнення розширювати межі космічних досліджень. Це також нагадування про силу міжнародного співробітництва у досягненні амбітних цілей та потенціал співпраці для розкриття нових можливостей у науці, технологіях та інших сферах.

Цікаво James Webb втратив частину своєї функціональності: що сталося з телескопом

Спільна заява Державного космічного агентства України та NASA є позитивним моментом, оскільки вона знаменує собою початок нової глави в історії дослідження космосу. Спільна робота над дослідженням космосу може привести до нових досягнень та відкриттів. Залишається надіятися, що Україна сповна використає цю можливість для розвитку державної космічної галузі.