Зонд Perseverance зафіксував приголомшливі кадри сріблястих марсіанських хмар
Джерело:
NASAМарсохід NASA Perseverance зробив приголомшливу серію знімків дрейфуючих хмар перед сходом сонця 18 березня 2023 року, відзначаючи 738-й марсіанський день місії. Це перший раз, коли Perseverance зробив знімки марсіанської атмосфери.
Наукова команда місії Perseverance та марсохода NASA Curiosity вивчають процес формування марсіанських хмар. Вони сподіваються отримати краще розуміння зміни погодних умов на Червоній планеті, що може допомогти у плануванні майбутніх місій.
Важливо Ключовим джерелом води на Землі можуть бути не астероїди: нове дослідження науковців
Ці хмари аналогічні земним сріблястим хмарам і розташовані на великих висотах, де промені Сонця можуть їх підсвічувати. Однак на відміну від хмар на Землі, марсіанські сріблясті хмари складаються з кристалів замороженої вуглекислоти, оскільки води в атмосфері Марса мало.
Більше про місію Perseverance на Марсі
Основна місія Perseverance на Марсі – астробіологія, яка охоплює пошук ознак давнього мікробного життя. Окрім вивчення марсіанської атмосфери, марсохід також охарактеризує геологію та клімат планети в минулому, прокладаючи шлях для майбутніх досліджень Марса людиною.
Одне з ключових завдань місії Perseverance – зібрати і зберегти марсіанську породу та реголіт (шмати гірських порід і пил), які будуть використані для поглибленого аналізу на Землі. NASA планує відправити наступні місії у співпраці з Європейським космічним агентством (ESA), щоб зібрати ці запечатані зразки з поверхні і повернути їх на Землю.
Цікаво Залишки марсіанського льодовика знайшли там, де, як вважали, його не повинно бути
Місія Mars 2020 Perseverance є частиною дослідницької програми NASA "Від Місяця до Марса", яка також включає місії "Артеміда" на Місяць. Ці місії допоможуть підготуватися до освоєння Червоної планети людиною.
Марсохід Perseverance був побудований і управляється Лабораторією реактивного руху NASA (JPL) в Пасадені, штат Каліфорнія, яка керується Каліфорнійським технологічним інститутом (Caltech) для NASA. Команда JPL наразі аналізує зображення марсіанських хмар і сподівається отримати нові знання про атмосферу Червоної планети.