Колишні керівники космічних агентств закликають не знищувати МКС: яка альтернатива

18 липня 2024, 11:01
Читать новость на русском

Джерело:

SpaceNews

Не так давно ми дізналися, що SpaceX була обрана для того, щоб звести Міжнародну космічну станцію з орбіти й скинути її в океан. Але двоє колишніх керівників NASA та ESA, космічних агентств США та Європи, тепер закликають переглянути цей план. І справа далеко не в бажанні зекономити 843 мільйони доларів, які виділили на цю місію з бюджету США.

Чому МКС хочуть зберегти

Колишній адміністратор NASA Майкл Гріффін і колишній генеральний директор ЄКА Жан-Жак Дорден вважають, що від МКС не можна відмовлятися через час і ресурси, вкладені в її будівництво. Вони заявили, що станція коштувала людству 100 мільярдів доларів. У своєму відкритому листі вони виклали свою альтернативу.

Дивіться також Йде ціла епоха: чому SpaceX Маска прибере з орбіти МКС і чи залишиться людська база в космосі

Як професіонали космічної галузі, які все життя працювали разом на різних посадах в ЄКА і NASA над модифікацією, складанням і експлуатацією МКС, ми повністю поділяємо мету припинення експлуатації МКС в кінці десятиліття, але вважаємо, що її знищення було б безглуздою втратою для майбутнього,
– йдеться в листі.

Натомість вони пропонують "зберегти цінність МКС, перевівши її на вищу орбіту, щоб майбутні покоління могли вирішити, як найкраще використати 450 тонн обладнання, що вже знаходиться в космосі". Для цього пропонують використати все той же корабель SpaceX.

На їхню думку, все це забезпечить "найдешевші тонни космічних ресурсів", до яких коли-небудь матиме доступ людство. Але у них немає чітких вказівок на те, для чого може бути використана станція. Це буде повністю рішенням наступного покоління чи навіть іще далі.

Дивіться також На МКС знайшли мутовані штами бактерій, стійких до ліків

NASA тим часом рухається далі з більш амбітними цілями для Gateway, своєї наступної космічної станції. Нова споруда, згідно з планом, перебуватиме на місячній орбіті і підтримуватиме програму "Артеміда", поточний проєкт NASA з пілотованого дослідження Місяця.