Новий чип Neuralink повернув зір мавпі, заявляє Ілон Маск

24 березня 2024, 16:30
Читать новость на русском

Ілон Маск, генеральний директор Neuralink, нещодавно поділився новою інформацією про свіжий проєкт компанії. Новий мозковий чип Blindsight, який вже тестується на мавпах, зможе відновлювати людський зір.

Маск заявив, що вже є позитивні результати тестів і науковцям вдалося відновити зір мавпі, повідомляє 24 Канал. Водночас бізнесмен порівняв початкову візуальну якість з графікою ранніх відеоігор, з потенціалом для покращення, що перевершує нормальний людський зір.

А тим часом Паралізований пацієнт з чипом Neuralink написав твіт силою думки

Усі проти Маска

Хоча ці заяви інтригують, вони не підкріплені вагомими доказами і не є прозорими, що залишає багато питань без відповідей. Здійсненність досягнень Neuralink у порівнянні з існуючими технологіями залишається предметом скептицизму. Крім того, не розголошуються особливості процесу, такі як стан мавп, що беруть участь у дослідженні, та методологія, що використовується.

Однак, варто зазначити, що так було і з заявами про першого пацієнта з чипом Neuralink. які скептики піддавали сумнівам. Та це тривало до моменту, коли Neuralink нарешті продемонструвала свій успіх. 

Разом з тим критики не вгамовуються і наголошують, що попередні обіцянки Маска, наприклад, щодо термінів створення повністю автономних Tesla, не були виконані. Як і у випадку з будь-яким сміливим твердженням, для підтвердження прогресу Neuralink необхідна ретельна перевірка з боку наукових експертів.

А проте, якщо передбачувані досягнення Neuralink підтвердяться, вони можуть ознаменувати значний прогрес у наданні допомоги людям з інвалідністю та особам з порушенням зору. Маск також наголосив на безпечності пристроїв Neuralink для тварин, хоча сумніви щодо цих запевнень залишаються.

До теми Перший пацієнт Neuralink продемонстрував, як він грає в шахи завдяки мозковому імплантату

Поки тривають дискусії, потенційний вплив інновацій Neuralink на медичну науку і людські можливості залишається темою, яка викликає як захоплення, так і скептицизм.