Паралізованому добровольцю, 29-річному Ноланду Арбо, встановили імплантат у мозок. З його допомогою він навчився керувати курсором на ноутбуці силою думки, що було продемонстровано у відеоролику, випущеному компанією.

А тим часом Лікарі скептично ставляться до заяв Neuralink про успіхи першого пацієнта

Важливо зазначити, що Арбо був паралізований через травму спинного мозку і протягом восьми років повністю позбавлений рухливості всіх чотирьох кінцівок. Попри свої фізичні обмеження, сидячи в спеціально розробленому кріслі, чоловік висловив свій ентузіазм, розповівши, що операція була нескладною, і він був виписаний з лікарні вже наступного дня.

Успіхи першого користувача чипа Neuralink

Після тренувань і налаштування обладнання Арбо успішно навчився керувати курсором на екрані ноутбука, використовуючи лише силу думки. Він висловив своє захоплення, з нетерпінням чекаючи на ранкові сеанси роботи з пристроєм.

Він навіть експериментував з іграми, оскільки дуже любить грати в Civilization VI і шахи. Щодо останніх, то Арбо виявляє до них особливий інтерес часто з нетерпінням чекаючи можливості продовжити гру після перезарядки імплантату.

  • Імплантат Neuralink має заряд, якого вистачає на кілька годин безперервного використання, перш ніж його потрібно буде поповнити за допомогою бездротової зарядки.
  • Хоча технологія ще перебуває на ранніх стадіях, Арбо визнаючи її недосконалість наголосив, що вона дуже сильно вплинула на його життя.

Дивіться також У Neuralink Ілона Маска з'явився серйозний конкурент

У найближчі місяці очікується дозвіл регуляторних органів США на проведення операцій на додаткових добровольцях і подальше масове виробництво імплантатів. Neuralink прагне розширити свою технологію відновлення втраченого зору в майбутньому, ще більше розширюючи межі нейротехнологій.