Астрономи припускають, що навколоземний астероїд Камоалева міг відколотися від Місяця

23 квітня 2024, 17:13
Читать новость на русском

Джерело:

Nature Astronomy

Група астрономів з Університету Цінхуа запропонувала переконливу теорію щодо походження навколоземного астероїда Камоалева. Згідно з їхнім дослідженням, космічний камінь, діаметр якого оцінюється від 50 до 100 метрів, можливо, колись був частиною Місяця.

Вчені припускають, що Камоалева був витіснений з поверхні Місяця в результаті зіткнення в минулому. Ймовірно він міг походити з кратера Джордано Бруно на зворотному боці Місяця. Названий на честь італійського космолога 16-го століття, кратер Джордано Бруно має вражаючі 20 кілометрів в поперечнику, що робить його підходящим кандидатом на джерело астероїда.

Читайте на сайті NASA ідентифікувало загадковий об'єкт, що обертається навколо Місяця

Що нам відомо про астероїд

Відсутність уламків навколо астероїда вказує на його вік від 10 до 100 мільйонів років, що є відносно молодим порівняно з віком Місяця, який становить мільярди років.

Крім того, спектральний аналіз показав, що Камоалева має вражаючу схожість за складом з Місяцем. Це, у поєднанні з подібною до земної орбітою навколо Сонця, давно спантеличувало астрономів.

Наслідки цієї теорії виходять за межі простої цікавості. Розуміння походження навколоземних астероїдів, таких як Камоалева, дає цінну інформацію про історію небесних тіл у нашій Сонячній системі. Це також відкриває захоплюючі перспективи для майбутніх досліджень.

Дивіться також Дослідження виявило, що Місяць вивернувся навиворіт мільярди років тому

Напередодні китайські навігаційні супутники "Тяньду-1" і "Тяньду-2" передали на Землю знімки зворотного боку Місяця. На зображенні в далекому інфрачервоному діапазоні видно наш супутник, а в кадрі видніється Земля.