Науковців серйозно турбує ймовірність вимирання людства через штучний інтелект

5 січня 2024, 08:00
Читать новость на русском

Джерело:

Futurism

Нещодавнє опитування, в якому взяли участь 2 778 дослідників, виявило занепокоєння щодо потенційного впливу штучного інтелекту (ШІ) на людське існування. Хоча більшість респондентів очікують позитивних результатів від надлюдського ШІ, значна частина висловила занепокоєння щодо ризику вимирання та інших негативних наслідків.

Опитування показало, що більша частина дослідників ШІ вважають, що існує п'ятивідсоткова ймовірність того, що саме ШІ призведе до вимирання людства або інших "вкрай поганих наслідків".

А тим часом Штучний інтелект вперше зробив наукове відкриття, якого не було в його навчальних даних

Дослідження також показало, що думки щодо термінів, коли машини перевершать людей у виконанні всіх завдань, розділилися: 10 відсотків передбачають, що це станеться до 2027 року, а половина – до 2047 року.

Не все так просто

Дослідники наголошують на значних розбіжностях і невизначеності всередині ШІ-спільноти. Різні погляди на те, чи слід прискорювати або сповільнювати прогрес ШІ, підкреслюють труднощі в прогнозуванні майбутнього просунутого ШІ.

Цифра в п'ять відсотків – це ризик, який становить лише п'ять відсотків від загального числа випадків.

П'ятивідсоткова ймовірність ризику, хоча і не є остаточною, вважається помітним показником сприйняття небезпеки. Катя Грейс з Дослідницького інституту машинного інтелекту в Каліфорнії зазначила:

Це важливий сигнал, що більшість дослідників ШІ не вважають неймовірним, що просунутий ШІ знищить людство.

Визнаючи складність прогнозування майбутнього, автори дослідження наголошують на важливості врахування думок експертів, що ґрунтуються на знаннях і досвіді в цій галузі. Дослідники стверджують, що такі прогнози повинні доповнюватися даними з різних джерел, включаючи тенденції розвитку комп'ютерного обладнання, можливості штучного інтелекту, економічні аналізи та думки експертів з прогнозування.

Дивіться також Зарплата співробітників OpenAI досягла 6,5 долара за хвилину, перевищивши середні показники в га

У короткостроковій перспективі дослідники ШІ зосереджені на таких проблемах, як глибокі фейки, маніпулювання громадською думкою, створення небезпечних вірусів і системи ШІ, що дозволяють окремим людям процвітати коштом інших. З наближенням президентських виборів у США потенціал ШІ спотворювати правду і впливати на громадську думку залишається ключовою сферою уваги.