Мексиканські археологи відкрили незвичайну гробницю мая з людськими останками всередині

28 березня 2023, 10:50
Читать новость на русском

Джерело:

The History Blog

Група археологів зробила важливе відкриття у стародавньому місті Паленке. Там виявили незвичайну гробницю, побудовану з кам'яних плит. Вона датується 9 століттям нашої ери і містить останки щонайменше двох людей. Одна людина була спочатку похована в гробниці, а останки іншої були перенесені туди після того, як її м'які тканини розклалися.

Паленке, розташоване в мексиканському штаті Чіапас, колись було столицею королівства Бакаль і відоме своїми численними пам'ятками ієрогліфічного письма, творами мистецтва та архітектурними спорудами. Місто занепало наприкінці 8-го століття і було покинуте в першій половині 9-го століття, після розпаду південної низовини мая.

Більше відкриттів Французькі археологи відкопали рідкісну статую оголеної Венери на галло-римському звалищі

Що відомо про знайдену гробницю

Про нові знахідки повідомили вчені з Національного інституту антропології та історії Мексики, які продовжують дослідження комплексу Паленке. Конструкція гробниці з кам'яних плит є незвичною для місця де її знайшли, а всередині були виявлені останки щонайменше двох людей.


Останки людей знайдені в гробниці / Фото Instituto National de Antropologia e Historia

Основна могила містила скелет чоловіка, похованого у типовій для того часу позі. Інші останки належали дорослій жінці, яка спочатку була похована в іншому місці, але її кістки були перенесені до кам'яної гробниці згодом, коли м'які тканини вже розклалися. Дослідження зубів жінки показало, що на момент смерті їй, ймовірно, було 25-28 років, хоча не було підтверджено, що переміщені останки належали тій самій особі.

Інші знахідки

У могилі також були виявлені поховальні приношення, в тому числі керамічний посуд і статуетки із зеленого каменю. Хоча радіовуглецевий аналіз кісток ще не проводився, археологи вважають, що поховання датуються дев'ятим століттям нашої ери.


Керамічний посуд знайдений в гробниці / Фото Instituto National de Antropologia e Historia


Статуетка виявлена на місці поховання / Фото Instituto National de Antropologia e Historia

Відкриття незвичайної гробниці є важливим для розуміння поховальних практик мая та історії Паленке, яка продовжує відкривати нові подробиці про стародавню цивілізацію.

Читайте на сайті У стінах Собору Паризької Богоматері знайшли залізну арматуру

До речі. нещодавно дослідники виявили, що цивілізація Мая виявилася значно розвиненішою ніж вважали раніше. Використовуючи радіолокатор (LiDAR), вчені виявили мережу з майже 800 поселень Мая і розгалужену павутину взаємопов'язаних "супермагістралей". Ці стародавні шляхи складаються з насипних доріг. Усі вони (разом із сотнями міст, містечок та сіл) свідчать про високий рівень організації докласичної цивілізації.