Дослідники знайшли галло-римський сланцевий кар'єр, який у давнину був перетворений на звалище. Серед сміття вони виявили фрагменти глиняного посуду, монети, фібули та кілька теракотових статуеток. Однак найяскравішою знахідкою стала десятисантиметрова статуетка із зображенням оголеної богині Венери Анадімени.

Більше новин науки На віддаленому острові знайшли дивну структуру, яку назвали пластиковим камінням

Що науковці дізналися про статуетку

Знахідка є знаковою, оскільки вважається, що статуетка датується I або II століттям нашої ери, а знайти статуетку Венери, зображену оголеною, – рідкісне явище. Як повідомляється на сайті французького Національного інституту археологічних досліджень (Inrap), розкопки займали площу 3250 квадратних метрів і розташовувалися на околиці стародавнього міста Кондате, заснованого в II столітті до нашої ери кельтським народом редонів, які населяли Східну Галлію.


Статуетка Венери, знайдена у Франції / Фото Emmanuelle Collado / Inrap

Дослідники вважають, що ступінчастий кар'єр, глибиною понад два метри, був вперше розкопаний у І столітті до нашої ери. Його використовували для розкопок фундаментів будинків і вулиць міста до 2 століття нашої ери. Після цього періоду ділянка була засипана сміттям і не використовувалася до 14 або 15 століття, коли на ній будували ремісничі або житлові будівлі.

Цікаво У трилобітів знайшли третє око, яке раніше не могли розпізнати в скам'янілостях

Важливість знахідки

Відкриття проливає світло на історію Ренна, а також на значення кар'єру в галло-римський період. Відкриття статуї оголеної Венери є особливо цікавим для дослідників, оскільки вона дає рідкісний погляд на художнє вираження і культурні вірування того часу. Статуя буде ретельно вивчена та збережена експертами INRAP, що дозволить майбутнім поколінням оцінити цю унікальну пам'ятку історії.