Погляньте, яким був потужний спалах на Сонці, що спричинив проблеми з радіозв'язком на Землі

12 лютого 2024, 09:42
Читать новость на русском

Джерело:

Space.com

Останнім часом Сонце було дуже активним, спричинивши серію спалахів та вивержень на своїй поверхні. Останній з них, що стався 9 лютого, був потужним спалахом класу X, найпотужнішої категорії спалахів. Він супроводжувався корональним викидом маси – великим викидом плазми та магнітного поля з Сонця.

Спалах і КВМ виникли через сонячну пляму AR3576, яка напередодні вийшла за межі лімба Сонця та розташувалася прямо напроти Землі. Випромінювання від спалаху досягло нашої планети за трохи більше ніж вісім хвилин, іонізуючи верхній шар земної атмосфери та спричинивши короткохвильове відключення радіозв'язку над Південною Америкою, Африкою та Південною Атлантикою.

Ось як це було Велетенська пляма на Сонці повернулася у бік Землі: чим це загрожує планеті

За даними Space.com, сонячні спалахи виникають, коли магнітна енергія накопичується в сонячній атмосфері і вивільняється в інтенсивному сплеску електромагнітного випромінювання. Вони класифікуються за розміром у літерні групи, де Х-клас є найпотужнішим.

У межах кожного класу числа від 1 до 10 (і далі, для спалахів Х-класу) позначають відносну потужність спалаху. Нещодавній спалах був потужністю X.3.38, що робить його одним з найсильніших спалахів, будь-коли зафіксованих.

Сонячні спалахи і КВМ можуть мати значний вплив на Землю, оскільки вони можуть порушувати магнітне поле і викликати геомагнітні бурі, які можуть впливати на супутники, електромережі, навігаційні системи і мережі зв'язку. Вони також можуть посилювати полярне сяйво і австралійське сяйво, створюючи вражаючі світлові ефекти в небі.

Читайте на сайті Лють Сонця: астрономи зафіксували найпотужніший сонячний спалах з 2017 року

Сонце зараз наближається до піку свого 11-річного циклу активності, відомого як "сонячний максимум". Вчені пильно стежать за нашою зорею за допомогою флоту космічних апаратів і наземних обсерваторій, щоб краще зрозуміти її поведінку і поліпшити прогнозування космічної погоди.