Signal: як працює найбезпечніший месенджер в інтернеті
- Signal став популярним месенджером завдяки своїм можливостям конфіденційного спілкування, використовуючи наскрізне шифрування.
- Signal пропонує функції обміну повідомленнями, дзвінками, груповими чатами та захисту даних, залишаючись безкоштовним для різних платформ.

Signal став одним із найпопулярніших месенджерів останніх років, особливо серед фахівців з кібербезпеки, журналістів, держслужбовців та IT-спільноти. Застосунок, що колись був відомий лише у вузьких колах, тепер набув широкого поширення завдяки своїм можливостям конфіденційного спілкування.
Signal давно цінується завдяки своїм суворим безпековим заходам, розповідає 24 Канал. Саме цей месенджер найчастіше згадують саме як найбільш захищений застосунок для персонального спілкування. Навіть керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов нещодавно назвав Signal найзахищенішим, попри скандал в США.
Вам буде корисно Ваш Instagram зламали? Ось покроковий алгоритм дій, який поверне вам сторінку
Коротко про політичний скандал в США
Нещодавно Signal опинився в центрі уваги після того, як головного редактора The Atlantic Джеффрі Голдберга випадково додали до групового чату, де високопосадовці адміністрації Трампа обговорювали можливий авіаудар по Ємену
За словами Голдберга, до чату під назвою "Houthi PC small group" (що, ймовірно, належав до комітету з питань безпеки) входили віцепрезидент Джей Ді Венс, міністр оборони Піт Гегсет, директорка Національної розвідки Тулсі Габбард і держсекретар Марко Рубіо.
Як працює Signal?
Signal є одним із найбезпечніших месенджерів завдяки використанню наскрізного шифрування (end-to-end encryption).
Це означає, що повідомлення зашифровані таким чином, що їх може прочитати лише відправник і отримувач. Навіть сама компанія Signal, мобільні оператори чи уряди не можуть отримати доступ до цих даних.
Втім, цей рівень безпеки забезпечується лише в тому випадку, якщо обидва учасники спілкування користуються Signal. Якщо один із них використовує інший месенджер або стандартні SMS, конфіденційність не гарантується.
І все ж Signal неодноразово намагалися зламати різними способами. Наприклад російським хакерам вдалося отримати доступ до облікових записів деяких українських військових у Signal, використовуючи функцію "пов'язаних пристроїв" для прив'язки акаунтів до себе через підроблені QR-коди.
Основні функції Signal
Signal пропонує стандартні можливості для обміну текстовими повідомленнями, голосовими дзвінками, відеодзвінками, обміну фото, відео та іншими файлами. Застосунок доступний безкоштовно для iPhone, Android, Mac і ПК.
Користувачі Android можуть встановити Signal як додаток за замовчуванням для SMS. Крім того, месенджер підтримує групові чати з можливістю призначення адміністраторів, встановлення таймерів для зникнення повідомлень та керування учасниками. Максимальна кількість користувачів у групах наразі становить 1000 осіб.
Щоб захистити свої повідомлення від стороннього доступу, користувачі можуть заблокувати застосунок Signal за допомогою пароля або відбитка пальця.
Як встановити Signal в Україні
Реєстрація в Signal вимагає вказання номера телефону, але користувачі можуть приховати його, використовуючи Google Voice або інші альтернативні номери.
Apple-користувачам рекомендується вимкнути функцію "Показувати дзвінки в останніх" у налаштуваннях приватності, щоб історія дзвінків у Signal не зберігалася у хмарному сховищі.
Для того, щоб користуватися Signal в Україні потрібно завантажити месенджер в одному з магазині застосунків:
Серед додаткових можливостей – зникнення повідомлень через заданий час, а також налаштування фотографій, які зникають після одного перегляду.
Дивіться також Як перевірити сторінку Instagram на шахрайство
Signal продовжує залишатися одним із найнадійніших месенджерів для конфіденційного спілкування. Попри скандали та критику, його популярність серед користувачів, які цінують приватність, залишається високою.