Телескоп Джеймса Вебба не виявив атмосфери на землеподібній планеті в системі TRAPPIST-1

28 березня 2023, 17:31
Читать новость на русском

Джерело:

Space.com

Космічний телескоп NASA "Джеймс Вебб" повідомив науковій спільноті невтішні новини. Кам'яниста планета TRAPPIST-1b, яка обертається навколо червоного карлика TRAPPIST-1, ймовірно, не має атмосфери, згідно з новими спостереженнями, зробленими камерою Mid-Infrared Instrument (MIRI). Це означає, що надії на відкриття біологічного життя на планеті розбиті.

TRAPPIST-1b в 1,4 раза більша за Землю і є найближчою планетою до зірки в системі TRAPPIST-1. Вчені використали камеру MIRI для вимірювання температури планети, яка виявилася палючою – 230 градусів за Цельсієм вдень. Відсутність будь-яких слідів перерозподілу світла або поглинання вуглекислого газу вказує на те, що атмосфера навряд чи присутня.

Вражає На Сонці зафіксували вогняний торнадо, розміри якого перевищують земні в 14 разів

Надії зруйновано

NASA очікувало знайти щільну атмосферу на TRAPPIST-1b, і її відсутність є ударом по надії знайти життя на планеті. Втім, у системі TRAPPIST-1 є ще шість інших планет, схожих на Землю, які потрібно дослідити. TRAPPIST-1e, 1f та 1g є особливо цікавими, оскільки на них є умови, які можуть підтримувати рідку воду і потенційно сприяти існуванню життя.

TRAPPIST-1 є важливою ціллю для NASA, оскільки це найбільш досліджена зоряна система за межами нашої Сонячної системи. За винятком Сонця, червоні карлики, подібні до TRAPPIST-1, є найпоширенішим типом зірок у Чумацькому Шляху, і, ймовірно, на їхніх орбітах обертається багато кам'янистих планет розміром із Землю. Вивчення TRAPPIST-1 та подібних систем може допомогти вченим виявити найкращих кандидатів на життя.

Хоча відкриття відсутності атмосфери на TRAPPIST-1b розчаровує, це все одно значний науковий прорив. Телескоп Джеймса Вебба довів свою здатність збирати детальну інформацію про віддалені об'єкти, яка буде безцінною для майбутніх відкриттів. Існує також ймовірність, що TRAPPIST-1b все ще має дуже тонку атмосферу, яка може відрізнятися від атмосфер планет нашої Сонячної системи.

Читайте на сайті Приховані океани на супутниках Урана: дані "Вояджера-2" розкрили неочікувані факти

На червень заплановані подальші спостереження, які будуть зосереджені на випромінюванні з іншими довжинами хвиль, і є надія, що вони дозволять виявити нові типи атмосфер.