Науковці розкрили загадку двох свіжих місячних кратерів

7 грудня 2023, 15:32
Читать новость на русском

Джерело:

New Atlas

Нещодавнім проривом стало те, що вчені розгадали таємницю утворення двох нових кратерів на зворотному боці Місяця в березні минулого року. Початкові підозри вказували на ракету Falcon 9 компанії SpaceX, але подальше розслідування, проведене дослідниками з Університету Арізони, тепер вказує на третій ступінь китайської ракети "Чанчжен-3С".

Ракета "Чанчжен-3С", яка використовувалася у 2014 році для запуску автоматичної місячної станції "Чан'е-5Т1", стала головним підозрюваним після детального аналізу спектральних даних, зібраних телескопом RAPTORS-1 на ракеті WE0913A. Отримані дані суперечили попереднім припущенням про причетність SpaceX до місячних кратерів.

Дивіться також Астронавти розповіли, чим пахне космос

Дослідницька група у співпраці з Космічними силами США виявила, що третій ступінь Chang'e-5T1 не увійшов в атмосферу Землі після запуску. Особлива поведінка ракети, яка не демонструвала очікуваних коливань і рухалася нетиповою траєкторією, викликала питання щодо неідентифікованого об'єкта на іншому кінці ступені.

Хоча точна природа цього об'єкта залишається невідомою, вважається, що його значна маса відіграла певну роль в утворенні двох окремих кратерів при зіткненні.

Дослідження припускає, що ця неідентифікована маса на іншому кінці ракети була порівнянна за вагою з самим двигуном, що пояснює подвійні місця зіткнення.

Окрім наслідків для вивчення місячної поверхні, дослідники виявили аномалію під найбільшим кратером Місяця, басейном Південний Полюс – Ейткен. Було виявлено значну металеву масу, хоча її видобуток потребував би розробки передових технологій буріння, здатних досягати глибин у сотні кілометрів.

Читайте на сайті Іран здійснив тестовий запуск космічної ракети, здатної перевозити людей

Це відкриття не лише розкриває таємницю місячних кратерів, але й додає інтригуючий шар до вивчення складу та історії Місяця. Наукова спільнота очікує на подальший розвиток подій, оскільки дослідники продовжують вдосконалювати своє розуміння загадкових особливостей Місяця.