Науковці виявили, що Всесвіт містить більше матерії, ніж передбачалося раніше
Джерело:
Phys.orgМіжнародна група дослідників зробила значний прорив у галузі космології, оприлюднивши результати, які свідчать про те, що кількість матерії у Всесвіті значно більша, ніж передбачалося раніше. Розрахунки команди показують, що речовина становить до 31% від загальної маси матерії та енергії у Всесвіті.
Питання про те, скільки речовини містить Всесвіт, здавна інтригувало космологів. Науковці вважають, що лише близько 20% всієї матерії – це звичайна, або баріонна матерія, з якої складаються зірки, галактики, атоми і життя. Решта 80% складається з темної матерії, загадкової речовини, фундаментальна природа якої залишається предметом постійних досліджень і спекуляцій.
А тим часом В атмосфері екзопланети знайшли молекулу, яку на Землі виробляють тільки живі організми
Щоб досягнути цих революційних висновків, вчені з Єгипту та Японії використовували усталені методи визначення загального вмісту матерії у Всесвіті. Вони ретельно порівнювали астрономічні дані, що стосуються кількості та маси скупчень галактик в одиниці об'єму, з прогнозами, отриманими за допомогою чисельного моделювання.
Ключовим принципом, яким вони керувалися в своїх дослідженнях, була кореляція між кількістю матерії та щільністю скупчень галактик. По суті, вища концентрація матерії відповідає більшій кількості скупчень галактик.
Не просте завдання
Однак безпосереднє вимірювання маси цих скупчень виявилося складним завданням, оскільки їх неможливо спостерігати безпосередньо за допомогою телескопів. Щоб подолати цю перешкоду, дослідники застосували непрямий підхід. Вони використали той факт, що більш масивні скупчення галактик містять більшу кількість галактик, ніж менш масивні. Оскільки галактики складаються із зірок, підрахунок галактик у кожному скупченні дозволив астрономам опосередковано оцінити загальну масу скупчення.
Завдяки цій інноваційній методиці астрономи змогли встановити загальну масу кожного скупчення галактик і згодом порівняти її з передбаченнями моделі. Дивовижний збіг між їхніми спостереженнями та прогнозами моделі зрештою призвів до відкриття того, що Всесвіт містить 31% матерії. Цей висновок повністю узгоджується з даними, отриманими з обсерваторії Планка, особливо щодо реліктового випромінювання.
Дивіться також На Місяці хочуть побудувати велетенський гіпертелескоп: чому це добре і що передбачає план
Одним з важливих аспектів цього дослідження є застосування спектроскопії для визначення точних відстаней до кожного скупчення, що відрізняє його від попередніх, менш точних методів. Використання дослідниками цього методу значно підвищило надійність і точність отриманих результатів.