У пошуках життя на інших планетах

K2-18 b обертається навколо тьмяної червоної зірки всього за 120 світлових років від нас у сузір'ї Лева. Екзопланети, розміри яких знаходяться між Землею і Нептуном, не мають аналогів у Сонячній системі. Хоча такі планети і є найпоширенішими в нашій галактиці, ці субнептуни погано вивчені, а природа їхніх атмосфер є предметом дискусій. Деякі астрономи вважають ці світи багатообіцяючими для пошуку життя.

Дивіться також Вчені намагаються знайти пояснення дивної поведінки Полярної зорі

Традиційно пошуки життя зосереджувалися насамперед на невеликих скелястих планетах, але більші світи значно зручніші для атмосферних спостережень,
– каже астроном із Кембриджського університету Нікку Мадгусудхан.

Велика кількість метану і вуглекислого газу, а також брак аміаку підтверджують гіпотезу про те, що під багатою воднем атмосферою в K2-18 b може існувати водний океан.

Однак висновок про існування ДМС менш надійний і потребує подальшої перевірки.

Хоча K2-18 b знаходиться в населеній зоні та, як тепер відомо, містить вуглецевмісні молекули, це не обов'язково означає, що на планеті може підтримуватися життя. Великий розмір планети — радіус у 2,6 раза більший за земний — означає, що внутрішня частина планети, ймовірно, містить більшу мантію з льоду високого тиску, як у Нептуна, але з тоншою, багатою на водень атмосферою та океаном. Можливо, океан занадто гарячий, щоб бути придатним для життя.

Як учені досліджують екзопланети

Під час транзиту (проходження планети перед зіркою) частина зоряного світла проходить через атмосферу екзопланети. Різні речовини "світяться" по-різному, тому збираючи й розкладаючи це світло на спектр, можна визначити гази в атмосфері екзопланети.